Дуда: Буча назавжди залишиться символом російських злочинів в Україні
Міжнародна спільнота має зробити усе можливе для створення Спецтрибуналу щодо російських воєнних злочинів в Україні.
Про це заявив президент Польщі Анджей Дуда у відеозверненні до Бучанського саміту, передає кореспондент Укрінформу.
Польський лідер підкреслив, що прийнявши рішення про безпідставне вторгнення в Україну 24 лютого 2022 року, путін не лише спричинив загибель тисяч людей, знищення цілих міст, він визначив себе володарем життя і смерті, який стоїть понад законом.
“Тому сьогодні, 31 березня, у першу річницю визволення Бучі від російської окупації, ми – лідери вільного світу – маємо обов’язок нагадати, що існують основоположні принципи права. Але насамперед, що свідомо вчинені злочини повинні бути покарані. І ніхто, повторюю ніхто, чи то президент, генерал, чи хтось із міністрів, не може залишитися безкарним”, — наголосив Дуда.
Він підкреслив, що потрібно по-новому визначити поняття realpolitik (реальна політика – ред.): ставлення з розумінням до масових злочинів заради економічного розвитку має припинитися. Відтак, “реальна політика” має полягати на розумінні, що “непокараний злочин повторюватиметься”.
Глава польської держави підкреслив, що для міжнародної спільноти Буча стала “символом вбивств невинних мирних жителів, залишених тіл на вулицях, братських могил, катування людей чи групових зґвалтувань”.
“Буча назавжди залишиться символом російських злочинів, скоєних в Україні під час цієї війни, але подібних місць в Україні багато. Вони скрізь, куди дійшов чобіт російських солдатів”,- зазначив польський лідер.
Як підкреслив президент РП, злочини, скоєні в Бучі, відображають справжню сутність “руського міра” – який для жертв російської агресії означає насильство, терор і смерть.
“Після драматичних подій у Бучі сумнівів уже немає: “Руський мир” — це ще один прояв цивілізації смерті”,- наголосив Дуда.
Він прирівняв нинішню російську владу до нацистської, адже нацисти, скоюючи геноцид, діяли як росіяни сьогодні, вважаючи себе безкарними. Відтак, їхній кінець настав як на полі бою так і в Нюрнберзі.
“Така ж доля має спіткати тих, хто сьогодні безпосередньо відповідає за злочини в Україні!”,- підкреслив Дуда.
На переконання, правосуддя вже почалося 17 березня, коли Міжнародний кримінальний суд у Гаазі видав ордер на арешт путіна.
Він зауважив, що хоч шлях до засудження російських злочинців ще довгий, але ключовий сигнал був надісланий: ніхто, не стоїть поза законом.
“Я вірю, що це тільки початок, який передвіщає серію судових процесів, і врешті-решт російські військові злочинці доживуть до нового Нюрнберга!”, — наголосив Дуда.
Відтак, як підкреслив польський лідер, міжнародне співтовариство має домагатися створення Спеціального трибуналу щодо воєнних злочинів росії в Україні.