ПолiтДумка

Ексміністр оборони Литви радить Україні створити східноєвропейський пояс безпеки

08 декабря
21:12 2021

Україні, крім наміру вступити до НАТО, слід звернути більше уваги на формування так званого східноєвропейського поясу безпеки.

Таку думку висловив колишній міністр оборони Литви Аудрюс Буткявічюс під час міжнародного круглого столу в Укрінформі на тему: «Україна-НАТО: завдання до Вільнюського саміту», присвяченого 30-й річниці Збройних сил України.

“Крім намірів вступити до НАТО, Україні слід звернути більше уваги на формування такого собі поясу, що включає три балтійські країни: Україну та Грузію, яка замикала б цей пояс захисту і в якому мають бути зацікавлені європейці”, — сказав Буткявічюс.

На його думку, саме такого східноєвропейського поясу захисту дуже не вистачає державам, які мають спільні проблеми із гібридною агресією РФ.

Всі ці держави переживають гібридні атаки, як країни Балтії, Україна, Чехія, Угорщина, Грузія. Ми маємо усвідомлювати себе як частину цих оборонних можливостей, і ми повинні об’єднати наші зусилля, підписуючи договори та проводячи спільну роботу в цьому напрямку”, — вважає Буткявічюс.

На його думку, створення східноєвропейського поясу безпеки може бути більш ефективним інструментом протидії анексії окремих територій, аніж НАТО.

“Навіть ми не можемо мати гарантій, що в НАТО обов’язково відреагують, якщо Литва втрачатиме, скажімо, сто квадратних кілометрів своєї території. Досвід показує, що атака може бути не на всю країну. Будь-яка з таких проблем може складно вирішуватися навіть тоді, коли країна перебуває в НАТО. І її можна набагато легше вирішити, якщо ти маєш країни поруч, які можуть будь-якої миті потрапити у схожу ситуацію. Не НАТО єдиним наша безпека має бути гарантована”, — вважає Буткявічюс.

Він також закликав Україну якнайшвидше створити сили територіальної оборони, які вважає дуже ефективними у протидії можливій військовій агресії.

“Закликаю до швидкого створення структур територіальної оборони з людей, які в будь-якій ситуації можуть дати гарантію нашому спільному супротивнику, що він зазнає великих втрат, якщо спробує вдертися. Одна справа використовувати артилерію, авіацію, а інша справа – утримати цю територію та навести там політичний контроль”, — наголосив ексміністр оборони Литви.

Аудрюс Буткявічюс – литовський політик, один з учасників руху «Саюдіс» за вихід Литви зі складу СРСР, у 1992-1993 роках перший міністр охорони краю (міністр національної оборони) Литви.

Круглий стіл за участю українських та литовських військових експертів та політичних аналітиків організував Міжнародний центр протидії російській пропаганді.

Фото: Український інтерес / Макс Ковальов

Share

Статьи по теме

Последние новости

Украина меняет условия для авто на приднестровской регистрации

Читать всю статью

Мы в соцсетях

Наши партнеры

Polysad.com - Комнатные цветы и растения, садовые цветы и названия.
CZM.ua - Клиника лечения наркозависимости - ЦЗМ Украина.
Alt-center.com - Наркологическая клиника "Альт-центр".
UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY