Експерти радять владі зосередитися на судовій реформі
Українські експерти вважають, що влада має зосередитися на проведенні реальної судової реформи і забезпеченні справедливого та ефективного судочинства, аби Україна стала успішною.
Про це свідчать результати експертного опитування «Україні – 30! Оцінки успішності суспільно-політичного розвитку країни», проведеного Фондом «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва і презентованого в Укрінформі.
“Для того щоб Україна стала успішною процвітаючою країною, владі потрібно зосередитись насамперед на проведенні реальної судової реформи і забезпеченні справедливого та ефективного судочинства; проведенні економічних (фіскальних, організаційних) реформ, які забезпечать реальне економічне зростання; реальній боротьбі з корупцією та притягненні винних до відповідальності, а також на розвитку науки, збільшенні фінансування наукових та освітніх проєктів. Не менш важливими є деолігархізація та руйнування монополій”, — йдеться у результатах опитування.
Зазначається, що експерти одностайні з населенням у визначенні сфер, де Україна зазнала радше невдачі: формування системи справедливого судочинства (1,9 бала) та забезпечення соціальної справедливості (2 бали). Також експерти низько оцінюють ефективність боротьби з корупцією (2,1 бала), однак їхня оцінка на 0,5 пункта кращі, аніж серед населення.
Більш оптимістично оцінюють експерти розвиток країни у більшості сфер порівняно з думкою населення. На їхню думку, Україні непогано вдався розвиток громадянського суспільства (4 бали з 5), утвердження свободи слова (3,7 бала), європейська інтеграція (3,5 бала), розбудова демократії та формування української нації (3,5 бала). Оцінки експертів стосовно більшості сфер на 0,5–1 бал вищі, ніж оцінки населення, зауважують соціологи.
“Серед експертного середовища побутують більш позитивні інтерпретації того, що відбувалось з Україною після проголошення Незалежності, аніж серед населення загалом. Більшість опитаних вважає, що з Україною сталося більше позитивного за цей час, тоді як серед населення переважає думка, що позитиву та негативу було приблизно порівну”, — йдеться у результатах дослідження.
Повідомляється, що експерти оцінюють рівень демократії в Україні значно вище, ніж населення: 7,1 бала з 10-ти проти 5,6 бала.
Експертне опитування «Україні – 30! Оцінки успішності суспільно-політичного розвитку країни» проведено Фондом «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва з 10 по 18 серпня 2021 року. Всього опитано 44 експерти-аналітики, науковці та журналісти.