ПолiтДумка

Експерти вважають, що старання української влади задовольнити і Росію і ЄС лише дратують і шкодять Україні. Митного союзу не може бути, -опитування

06 ноября
02:56 2012

Очевидно, Росія тисне на Україну та намагається пришвидшити події, доки при владі в Києві — прихильний до Москви уряд. З того, наскільки Київ зуміє не піддатися цьому тискові та захистити власні інтереси, ми дізнаємося, наскільки потужними є ті важелі впливу на Віктора Януковича, які має в своєму розпорядженні Кремль.

Президент Віктор Янукович уже не виключає вступ України в Митний союз у рамках Єдиного економічного простору разом з Росією, Білоруссю та Казахстаном. Про це він заявив нещодавно на спільній прес-конференції із Президентом Росії Дмитром Медведєвим, що активно коментують російські політики та аналітики. У квітні цього року, на сесії ПАРЄ у Страсбурзі, Янукович заявляв, що вступ України в Митний союз неможливий. Раніше Єврокомісія також попереджала , що можливий вступ України до Митного союзу з Росією ускладнить її євроінтеграцію. Чи не перекреслять обіцянки української влади розглянути пропозицію приєднатися до Митного союзу перспективи створення зони вільної торгівлі з ЄС і євроінтеграційні процеси в осяжній перспективі?
Коментарі експертів

Алла Лазарева, журналіст-міжнародник(Франція)

Тема імовірного вступу України до Митного Союзу з Росією та Казахстаном була, мабуть, єдиною, яка непокоїла французів під час візиту Януковича до Парижа восени цього року. Принаймні, під час виступу українського лідера в Інституті Міжнародних відносин питання про таку можливість було першим, яке поставили організатори конференції. Янукович тоді пішов від відповіді, бо ж суперечливість ситуації очевидна: не можна рухатися водночас на Захід і на Схід. Ані географічно, ані в економіці. Очевидно, Росія тисне на Україну та намагається пришвидшити події, доки при владі в Києві — прихильний до Москви уряд. З того, наскільки Київ зуміє не піддатися цьому тискові та захистити власні інтереси, ми дізнаємося, наскільки потужними є ті важелі впливу на Віктора Януковича, які має в своєму розпорядженні Кремль.

Олександр Мотиль, професор політології(США)

Одночасне залицяння до Митного союзу та зони вільної торгівлі з ЄС тотожне з пошуком суперечливих цілей і кожен про це знає. Якщо це гра, то вона нікого не переконає, ані європейців, ані росіян. Певний час Україна зможе задовольнити обіцянками і одну й іншу сторони. Однак рано чи пізно потрібно буде ухвалювати якесь рішення і робити вибір. Та сторона, що виграє відчуватиме певне роздратування тим, що Україна довго визначалася і ухвалювала рішення. Та сторона, котра програє , відчуватиме ще більше роздратування своєю поразкою, безуспішним результатом. Таким чином старання української влади задовольнити і Росію і ЄС може завершитися незадоволенням і Європи і Росії.

Володимир Огризко, екс-міністр закордонних справ України

Нинішня влада повторює політику , яка була у 91-94 рр., коли в одному місці говорили одне, в іншому – інше. Це безумовно дратує партнерів. Мені здається, що розмови про Митний союз порушуються виключно для задоволення бажань Кремля. Реально Україна не може увійти в цей союз, оскільки вона є членом СОТ, а ці речі несумісні. У Росії безумовно активно обговорюють це питання і агітують до цього Україну для збільшення впливу на неї. Бути одночасно у Митному союзі і членом СОТ просто неможливо. Це має усвідомити українська влада. Зараз є певний прогрес щодо підготовки угоди про асоціацію з ЄС і звичайно Росія робитиме усе можливе, аби, якщо не завадити, то хоча б загальмувати цей процес. Але тут інтереси Росії і розмови українських можновладців менше важитимуть, аніж інтереси українських товаровиробників. Тобто ЄС зважатиме у першу чергу на останніх.

Зиновій Фриз, політичний аналітик( Чехія)

Дехто вважає, що ідеальний варіант — і в Митному союзі бути, і мати зону вільної торгівлі з Євросоюзом. Можливо, це справді так. Але в такому випадку вступ України до ЄС віддаляється на невизначений час. І якраз над цим мали б серйозно замислитися в Україні. Але серйозно думати на Олімпі влади ніхто не хоче, бо потрібно в короткі терміни довести, що саме ця влада ефективна, креативна, а головне — для людей. Поки що владі це не вдається. Митний союз влада, очевидно, розглядає як один із шансів бодай на якесь поліпшення справ. Євросоюз? Так це ж далеко і довго, а Митний союз — ось поруч, рукою подати. Іншими словами, вступаючи у Митний союз, влада виграє зараз, але жорстоко може програти в подальшій перспективі. Боюся, що про далеку перспективу Банкова думає найменше, діючи за принципом «після нас — хоч потоп».

Володимир Цибулько, політичний аналітик

Ігри в «покірного телятка, що двох маток ссе», котрі практикував Леонід Кучма тепер не сприймаються ні на Заході, ні в Росії. Розігрувати подібний сценарій можна лише з метою підштовхнути одну зі сторін до більш послідовної поведінки. Тому будь-які маневри в східному напрямку покликані, перш за все, змусити Захід поводитися більш послідовно щодо України ніж це було досі. Не дивлячись на проросійську риторику нинішній українській владі в Росії особливо шукати нічого. До того ж все більше європейських експертів схиляється до думки про те, що момент остаточного вибору України не такий вже й далекий — швидше за все 2011 рік має стати роком остаточного вибору України і цей вибір на користь Євросоюзу!


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/politdumkakiev/public_html/wp-content/themes/legatus-theme/includes/single/post-tags.php on line 5
Share

Статьи по теме

Последние новости

Развиваем гибкость тела: пятнадцатиминутная растяжка

Читать всю статью

Мы в соцсетях

Наши партнеры

UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY

EA-LOGISTIC: Международные грузоперевозки – всегда своевременно и надежно!