ПолiтДумка

ЕКСПЕРТН╡ ОЦ╡НКИ ПОТОЧНИХ ПОД╡Й

Июль 02
00:21 2001

В.ПутЁн, так само як Ё наш Президент, увЁйшов у першу десятку найактивнЁших ворогЁв вЁльно© преси. Це означа╨, що пристрастЁ за НТВ не пройшли поза увагою свЁтово© громадськостЁ, й внесок Президента РосЁ© у розвал творчо© групи, що була обличчям Ё душею телекомпанЁ©, оцЁнений належним чином. Адже без санкцЁ©, як усЁ розумЁють, такЁ справи не робляться.

НедавнЁ подЁ© ще в усЁх на пам’ятЁ. ОцЁнки звучали найрЁзноманЁтнЁшЁ, вЁдкритЁ листи пЁдписувалися, мЁтинги проводилися. НайпоказовЁше те, що вони спокЁйно були зЁгнорованЁ. Влада не бачить й не чу╨ сво©х громадян, навЁть найЁменитЁших та найвЁдомЁших. У цьому сенсЁ вони там Ё ми тут наче «безмовнЁ». Ми можемо волати скЁльки заманеться, Ё нЁхто не поцЁкавиться, що ж у нас болить. Байдужий лЁкар небезпечний для сво©х пацЁ╨нтЁв, байдужа влада становить соцЁальну небезпеку для усЁх нас.

Аргумент, що часто наводиться, про те, що держава (читайте В.ПутЁн) не повинна втручатися у фЁнансовЁ суперечки мЁж власниками акцЁй, не може бути прийнятий. Нас намагаються переконати, начебто нема╨ жодно© принципово© рЁзницЁ мЁж лЁкеро-горЁлчаним заводом «Кристал» (дуже схожа ЁсторЁя) та НТВ. Але це не так. Як би ми не ставилися до НТВ, але воно все-таки у досить широких прошарках населення ╨ символом свободи слова. Або, менш категорично, символом надЁ© на свободу слова. Таке телебачення було острЁвцем, що мЁг би вЁдвойовувати новЁ площЁ у стихЁ© несвободи. Свобода слова потрЁбна не власникам Ё акцЁонерам, а нам з вами, це був наш плацдарм. ╡ якщо нас позбавляють надЁ© на таку свободу якЁсь власники, то в нас ╨ лише один суб’╨кт, здатний вЁдстояти нашЁ права, — це держава. А як виявилося, Ё держава (Президент) не заЁнтересована у свободЁ слова, а тому не захищатиме нашЁ права. ╡ якщо завод «Кристал» продовжу╨ випускати якЁсну горЁлку, то якЁсний телевЁзЁйний продукт вЁдтепер НТВ не випускатиме.

Боляче було дивитися на розпач, що охопив журналЁстЁв НТВ. Вони й самЁ говорили, що показали телевЁзЁйному свЁтовЁ сво© кишки. Але хЁба без подЁбно© нервовостЁ й чутливостЁ, що вони раптом показали нам, можна було б виробляти якЁсний телевЁзЁйний продукт? Тепер ми зна╨мо — не можна. НайбЁльш наочним прикладом ╨ футбол на загальнодоступному НТВ. Василь УткЁн та його колеги подавали винятково смачне блюдо: футбол у сво©й ЁнтерпретацЁ©. Футбол, що вони нам вЁдкривали кожною хвилиною свого коментаря, це укохана, вигадлива й Ёнтелектуальна гра, що давала насолоду як самим учасникам, так Ё глядачам. Вони не стЁльки читали текст гри, скЁльки його пЁдтекст Ё контекст, що вимага╨ спостережливостЁ, розуму, почуття гумору, чутливостЁ до тонких нюансЁв того, що вЁдбува╨ться у прямокутнику поля. З ними було цЁкаво.

СьогоднЁ знову й знову вЁдкривати футбол для себе Ё для нас на НТВ нема╨ кому. Той коментатор — не хочу навЁть знати його прЁзвища, — який сьогоднЁ веде репортажЁ, закрива╨ для нас футбол. Невтримною нерозумною багатослЁвнЁстю вЁн дуже нагаду╨ свого вЁдомого укра©нського колегу, що претенду╨ на звання першого футбольного коментатора кра©ни. ╡ тому драту╨ подвЁйно, заважаючи дивитися якЁсний футбол.

СьогоднЁ на НТВ усЁ не на сво╨му мЁсцЁ. Дуже гарний журналЁст Парфьонов перетворив «Героя дня» на щось передбачуване й нудне. Тепер Ё надалЁ у передачЁ буде завжди один герой — сам Парфьонов. Прощавай, НТВ, прощавай надЁя на свободу слова., прощавай надЁя, що нас почують.

Share

Статьи по теме

Последние новости

    Twitter заблокував сторінку члена Конгресу США, яка поширювала теорію змови QAnon

Twitter заблокував сторінку члена Конгресу США, яка поширювала теорію змови QAnon

Читать всю статью

Мы в соцсетях

Наши партнеры

Polysad.com - Комнатные цветы и растения, садовые цветы и названия.
CZM.ua - Клиника лечения наркозависимости - ЦЗМ Украина.
Alt-center.com - Наркологическая клиника "Альт-центр".