ПолiтДумка

Французький депутат після поїздки на передову закликав пришвидшити вступ України до ЄС і НАТО

17 июня
12:29 2021

Депутат Національних зборів Франції від пропрезидентської партії П’єр Персон вважає, що просто моральної підтримки України у протистоянні російській агресії недостатньо, необхідно пришвидшити процес інтеграції України до НАТО та до ЄС.

Як передає Укрінформ, про це Персон написав у Твіттері після того, як у складі делегації французьких парламентарів відвідав КПВВ «Гнутове» та прифронтове Широкине.

Він зазначив, що європейці майже нічого не знають про те, що за 3000 км від Парижа, на кордоні Європи, український народ бореться за свій суверенітет у цьому затяжному конфлікті, який вже спричинив і продовжує спричиняти тисячі смертей та мільйони переміщених осіб.

«На відміну від того, що каже російська пропаганда, ці бої аж ніяк не є громадянською війною. Це війна нав’язана країні, до якої вторгся її сусід, коли вона була політично ослаблена, коли українці так мріяли повернути свою справжню незалежність», — написав Персон.

Аби пояснити європейцям, що відбувається на сході України, він провів паралель з Францією: «Це наче уявити собі, що поки Франція дає раду внутрішнім соціальним протестам, сусідня країна анексує Лазурове узбережжя і направляє найманців для дестабілізації всієї Східної Франції, створивши лінію фронту від Арденів до Савойї», — зазначив французький депутат.

Він також зауважив, що побачив на місцях «разючі розбіжності між намірами, закріпленими у Мінських домовленостях, що передбачали режим припинення вогню та примирення, та реальністю військових дій (бомбардувань та снайперських атак), яких щодня зазнає українська армія та мирні жителі на передовій».

«Більше року проросійські сили блокують доступ жителів окупованих ними територій через лінію фронту до своїх сімей. Від країни відірвали частину території, а пункти пропуску порожні», — констатував Персон.

Читайте також: Євросоюз в ОБСЄ відкинув наратив РФ про нібито «внутрішній» конфлікт на сході України

Він також привернув увагу до того, що в окупованих районах процвітає шантаж: щоб не втратити або повернути собі право власності на свій будинок, потрібно отримати російське громадянство.

«Я хотів ще раз підтвердити французьку підтримку українцям. Однак просто моральної підтримки недостатньо. Ми не можемо продовжувати закривати очі. Ми повинні пришвидшити процес інтеграції України до НАТО та до Європейського Союзу. Ми бачимо волю та дії від української сторони! Справді, під час моїх переговорів в українському парламенті я побачив реальні зусилля України, спрямовані на забезпечення відповідності юридичним, економічним та соціальним вимогам Європейського Союзу», — заявив Персон.

Французький депутат зауважив, що, незважаючи на ці зусилля, Європейський Союз, по суті, часто залишається «сліпим і мовчазним щодо цієї війни, яка причаїлася біля його воріт», у той час як Росія не шкодує зусиль та підтримки своїх пропагандистських впливів.

«Як приклад, у Франції, кандидат від ультраправого «Національного об’єднання» до регіональної ради Прованс-Альп і Лазуровий Берег, Тьєррі Маріані або колишній прем’єр-міністр Франсуа Фійон більше навіть не ховаються у своєму підпорядкуванні режиму Володимира Путіна», — зазначив Персон.

Насамкінець він нагадав, що Україна та Франція пов’язані з часів Анни Київської.

«Сьогодні нас знову зводить історія. Міжнародне співтовариство не повинно і не може сидіти склавши руки», — переконаний депутат.

Читайте також: Голова ОБСЄ засудила перешкоджання роботі спостерігачів на сході Украини

П’єр Персон — депутат Національних зборів Франції, екс-заступник керівника партії, 2-й номер пропрезидентської партії «Республіко, вперед!». Входить до складу десяти найбільш наближених та відданих президенту Макрону депутатів, відповідає за забезпечення зв’язків між політичною фракцією «Республіко, вперед!» у Нацзборах, Єлисейським палацом та керівництвом партії. У 2015 році став співзасновником руху «Молодь з Макроном», що об’єднав понад 22 тис. членів. Приєднався до команди Макрона на президентських виборах 2017 року як політичний радник. У 2017 році обраний депутатом у шостому окрузі Парижа і приєднався до виконавчої ради «Республіко, вперед!».

Share

Статьи по теме

Последние новости

Міжпарламентська рада Україна-НАТО: Корнієнко розповів про реформи у сфері оборони

Читать всю статью

Мы в соцсетях

Наши партнеры

Polysad.com - Комнатные цветы и растения, садовые цветы и названия.
CZM.ua - Клиника лечения наркозависимости - ЦЗМ Украина.
Alt-center.com - Наркологическая клиника "Альт-центр".
UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY