Гарантувати безпеку у Європі неможливо без України — Зеленський
Гарантувати безпеку у Європі в умовах агресивної антиєвропейської політики рф та розв’язаної нею війни неможливо без нашої держави.
Про це Президент України Володимир Зеленський сказав під час відеозвернення, передає Укрінформ.
«Сьогодні вранці взяв участь у засіданні саміту НАТО. Це особливий саміт. Саміт трансформації. Альянс змінює свою стратегію у відповідь на агресивну антиєвропейську політику росії та російську війну проти нашої держави. Очевидно, що гарантувати безпеку у Європі в таких умовах неможливо без нашої держави», — сказав Володимир Зеленський.
Президент наголосив, що Україна зробить усе, щоб це було трансформовано в конкретні рішення як для нашої держави, так і для Альянсу.
«Нам потрібні чіткі гарантії безпеки – вони в нас будуть, і я сьогодні звернувся із закликом до членів НАТО знайти такий формат рішень, який передбачав би повноцінну участь України в нашій спільній європейській архітектурі безпеки. Закликав держави НАТО прискорити постачання систем протиракетної оборони для України та значно посилити тиск на державу-терориста», — сказав Володимир Зеленський.
Він зауважив, що тільки сьогоднішні обстріли Миколаєва, коли по цивільних об’єктах міста було випущено одразу 10 ракет, доводить, що тиску на росію недостатньо.
Так одна з цих ракет, надзвукова протикорабельна ракета «Онікс», зруйнувала звичайну п’ятиповерхівку відомо вже про п’ятьох загиблих внаслідок цього удару. Відбулися удари по Очакову, Дніпру, продовжилися російські обстріли на Харківщині, в Сумській області, також на Донбасі. Дуже жорстка ситуація в Лисичанську, Авдіївці, громадах на Бахмутському напрямку.
«Робимо все для того, щоб забезпечити для наших військових сучасні артилерійські системи, щоб належним чином відповідати окупантам», — сказав Зеленський.
Як повідомлялося, 29 червня на саміті у Мадриді НАТО затвердило нову Стратегічну концепцію, яка визначає пріоритети розвитку Альянсу та визначає росію як головну загрозу для євроатлантичної та європейської безпеки.
Альянс також офіційно запросив у свої лави ще донедавна нейтральні позаблокові країни Швецію та Фінляндію. Країни стануть 31-им та 32-им членом НАТО.