ПолiтДумка

Генсек ООН пояснив, яким бачить справедливий мир для України

21 февраля
01:05 2026

Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш вітає всі зусилля, спрямовані на досягнення справедливого миру в Україні, який має забезпечувати її територіальну цілісність.

Про це він сказав у коментарі Укрінформу з нагоди наближення четвертої річниці повномасштабного вторгнення РФ в Україну.

«Протягом чотирьох років, від початку повномасштабного вторгнення Російської Федерації, що є порушенням міжнародного права, зокрема Статуту ООН, Україна зазнала руйнівних втрат і переміщень, неодноразових атак на цивільне населення й критичну енергетичну інфраструктуру, а також серйозних порушень прав людини, у тому числі щодо дітей», – зазначив Гутерреш.

За його словами, протягом усієї війни співробітники ООН залишалися в Україні, надаючи життєво необхідну гуманітарну допомогу «там, де це було потрібно, зокрема на лінії фронту».

Читайте також: Гутерреш вважає можливим обмежене припинення вогню для захисту енергетики України від обстрілів РФ

«Я добре пам’ятаю свої візити в Україну, де я на власні очі бачив руйнування, спричинені цією війною», – зауважив генсек, додавши, що ці спогади залишаються з ним донині.

«Саме тому я вітаю всі зусилля, спрямовані на досягнення справедливого та інклюзивного миру», – сказав він.

Справедливий мир в Україні, наголосив Гутерреш, має повністю забезпечувати суверенітет, незалежність і територіальну цілісність країни в межах її міжнародно визнаних кордонів відповідно до Статуту Організації Об’єднаних Націй, міжнародного права та відповідних резолюцій ООН.

Читайте також: Гутерреш про мирні переговори: Міжнародне право має вирішальне значення під час дискусій щодо територій

Як повідомляв Укрінформ, Гутерреш відкинув спроби Росії виправдати окупацію Криму й Донбасу правом націй на самовизначення.

Фото Укрінформу можна купити тут  


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/politdumkakiev/public_html/wp-content/themes/legatus-theme/includes/single/post-tags.php on line 5
Share

Статьи по теме

Последние новости

Орбан озвучил очередную угрозу в адрес Украины

Читать всю статью

Мы в соцсетях

Наши партнеры

UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY

EA-LOGISTIC: Международные грузоперевозки – всегда своевременно и надежно!