ПолiтДумка

Глави МЗС Веймарського трикутника обговорили допомогу Україні та посилення власної безпеки

22 мая
20:39 2024

Міністри Веймарського трикутника обговорили допомогу Україні та посилення політики безпеки та оборони Європи.

Про це повідомила міністерка закордонних справ ФРН Анналена Бербок на спільному брифінгу з польським і французьким колегами Радославом Сікорським і Стефаном Сежурне після їх зустрічі в Марбурзі в форматі «Веймарського трикутника», повідомляє кореспондент Укрінформу.

Троє міністрів, поінформувала Бербок, обговорили ситуацію в Україні та продовжать обговорення пізніше цього вечора. Міністерка зазначила, що сама тільки сьогодні вранці повернулась з України, де на власні очі знову побачила, з якою неймовірною мужністю українці продовжують боротися з ворогом.

«Мета Путіна – взяти Україну «за пару днів» і зламати їх волю, відняти свободу «не досягнута і не буде досягнута», — підкреслила Бербок. Вона повторила, що життєво важливим є наразі посилити українську ППО, адже Путін намагається зруйнувати інфраструктуру країни, в тому числі цивільну.

Міністри також обговорили європейські справи.

«Ми не можемо залишити зовнішню політику на автопілот», — заявила Бербок і закликала напрацювати «конкретний план на благо сильної Європи».

Глава німецького зовнішньополітичного відомства виділила кілька найважливіших аспектів на цьому напрямку та першими згадала європейську оборонну та безпекову політику. Членство в НАТО вона назвала гарантією життя, але зауважила, що недостатньо просто витрачати 2% ВВП на оборону, ще треба використовувати їх «стратегічно», разом планувати та спільно діяти, закривати «дірки» в обороні, які столи очевидні на тлі війни в Україні (коли країни ЄС мають ніби однакові системи озброєнь, але на полі бою з’ясовується, що вони відрізняються маленькими деталями, які, втім, роблять їх несумісними).

Читайте також: Париж, Берлін і Варшава закликали подвоїти зусилля для боротьби з дезінформацією РФ

Бербок також підкреслила необхідність зміцнення європейської оборонної промисловості за рахунок довгострокових замовлень.

Серед найголовніших завдань вона назвала пришвидшення в прийнятті рішень та посилення дипломатії.

«Ніколи сильна європейська дипломатія не була так важлива як зараз», — сказала очільниця МЗС ФРН.

Вона також наголосила на важливості боротьби з пропагандою і дезінформацією, насамперед, російською, особливо напередодні європейських виборів.

Це вже друга зустріч цього року формату, який був заснований саме в Веймарі 33 роки тому. 28 серпня 1991 року тодішні міністри закордонних справ Франції, Німеччини та Польщі вперше зустрілися у Веймарі та започаткували формат, який відтоді зміцнив фундаментальні інтереси Європи у тристоронній солідарності.

Фото: МЗС Німеччини


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/politdumkakiev/public_html/wp-content/themes/legatus-theme/includes/single/post-tags.php on line 5
Share

Статьи по теме

Последние новости

ЄС і Україна сьогодні визначать рамки майбутніх переговорів про членство — Стефанішина

Читать всю статью

Мы в соцсетях

Наши партнеры

UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY

EA-LOGISTIC: Международные грузоперевозки – всегда своевременно и надежно!