ПолiтДумка

Горбулін назвав передумову гарантій безпеки ще до отримання Україною членства в НАТО

08 октября
16:18 2024

Україна має спиратися на військово-технічне співробітництво з країнами НАТО, що забезпечить технологічну перевагу над Росією в майбутньому.

Таку думку в інтерв’ю Укрінформу заявив перший віцепрезидент НАН України, голова наглядової ради Українського інституту безпекових досліджень Володимир Горбулін.

На запитання про те, в чому знайти збалансоване рішення, коли Україна прагне «швидкої перемоги», а західні партнери – «управління ризиками ескалації», академік відповів: «Однозначно у потенціалі військово-технічного співробітництва».

«Це не тільки потужна й масова інтеграція ОПК України у євроатлантичний оборонно-промисловий простір, а й отримання необхідних технологій, що забезпечать технологічну перевагу на майбутнє. Плюс – прихід західних бізнесів в Україну дасть змогу не тільки повністю перейти на сучасну техніку західного та українсько-західного виробництва, а й стати вже передумовою гарантій безпеки ще до отримання Україною повного членства в НАТО», – пояснив Горбулін.

Він підкреслив, що Захід буде намагатися захистити свої бізнеси, розгорнуті в Україні, а тоді вже можна буде серйозно говорити про військові бази НАТО або окремих країн блоку в Україні. Віцепрезидент НАН не виключає створення субрегіональних військово-політичних об’єднань, наприклад України, Польщі, Британії та країн Балтії.

«Певною мірою, військово-технічне співробітництво є одночасно шляхом України до довготривалої безпеки та зростання економіки, значною мірою за рахунок новітніх оборонних технологій. До того ж, паралельно це ще можливість посунути РФ із низки регіональних ринків зброї, що, безумовно, стане частиною довготривалого технологічного стримування», – зауважив академік.

Читайте також: Зброя для захисників: як зробити український ОПК сильнішим

Горбулін також підтримує створення єдиного центру розвитку технологій, відповідно до указу Президента Володимира Зеленського. «170 типів безпілотників у ЗСУ – це і досягнення, і проблема одночасно, оскільки розпорошення ресурсів. Потрібна уніфікація і прихід до хоча б двох-трьох десятків типів упродовж кількох років. І так на багатьох ділянках створення і виробництва зброї», – зазначив він.

Як повідомляв Укрінформ, Прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час Форуму оборонних індустрій заявляв, що на закупівлю озброєння та військової техніки у 2025 році уряд передбачив у проєкті державного бюджету на 65% більше коштів, ніж цьогоріч. 


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/politdumkakiev/public_html/wp-content/themes/legatus-theme/includes/single/post-tags.php on line 5
Share

Статьи по теме

Последние новости

Франція випробувала БРМ Jaguar у боротьбі з надводними дронами (відео)

Читать всю статью

Мы в соцсетях

Наши партнеры

UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY

EA-LOGISTIC: Международные грузоперевозки – всегда своевременно и надежно!