ПолiтДумка

Іноземні дипломати привітали українок із 8 Березня

08 марта
17:51 2021

Дипломатичні представники країн Євросоюзу та міжнародні організації привітали українських жінок з Міжнародним жіночим днем.

Звернення вони оприлюднили на своїх сайтах або сторінках у соцмережах, повідомляє Укрінформ.

Посол Британії в Україні Мелінда Сіммонс у відеопривітанні наголосила на важливій ролі жінок у боротьбі зі зміною клімату. Вона закликала Україну розширити участь жінок в екологічній діяльності, а жінок та дівчат — брати на себе активну роль у цій боротьбі за майбутнє.

Посол Німеччини в Україні Анка Фельдгузен у своєму привітанні закликала до розширення прав жінок та ратифікації Україною Стамбульської конвенції про запобігання та боротьбу з насильством щодо жінок та домашнім насильством. Вона зписала відеопривітання українською мовою.

Зокрема, дипломат зауважила, що права жінок мають бути в центрі уваги не лише раз на рік. «Рівність між жінками й чоловіками в багатьох країнах існує лиш у вигляді закону, а поки вона стане цілком звичною у щоденному житті, до цього ще довгий шлях», — зазначила Фельдгузен.

Читайте також: МЗС запустило у Фейсбуці ролики про українських дипломаток

Посольство Франції в Україні у Твітері написало: «У політиці, науці, спорті чи мистецтві, працюючи для суспілсьва та своєї країни, жінки відіграють важливу роль, і цьому є багато прикладів. Та досить часто вони зазнають дискримінації… 8 Березня це — їх день. Франція та Україна — разом задля гендерної рівності!»

А посольство США в Україні поширило цитату віцепрезидента Камали Гарріс: «Американське прагнення — ось що впродовж всієї історії спонукало жінок цієї країни вимагати рівних прав».

Європейська комісія у своїй заяві, яку опублікувало Представництво ЄС в Україні, наголосила на важливій ролі жінок у боротьбі з пандемією COVID-19.

Читайте також: Меркель закликала до подальших зусиль на шляху до гендерної рівності

«Пандемія COVID-19 не оминула нікого. Особливим викликом вона стала для жінок у всьому світі. Лікарі, медсестри, вчителі, продавці — цю роботу часто виконують жінки, — опинилися на передовій боротьби з пандемією. Водночас, вони беруть на себе ще більші обов’язки вдома. Дозвольте скористатися нагодою подякувати жінкам за їхню мужність, милосердя і внесок у боротьбу з цією кризою, який вони зробили шляхом збереження наших суспільств, систем догляду та функціонування найважливіших служб», — йдеться у зверненні.

Водночас в ОБСЄ наголошують, що Міжнародний жіночий день — привід нагадати про постійний та дуже важливий внесок жінок у забезпечення стійкого миру і безпеки.

Читайте також: COVID-19 не повинен зашкодити прогресу у гендерній рівності – комісар РЄ

«Жінки роблять істотний внесок у розбудову безпечного, стабільного і процвітаючого майбутнього України. У найкращих інтересах всього суспільства усунути перешкоди, які через стереотипи або традиційні норми обмежують роль жінок», — зазначив координатор проєктів ОБСЄ в Україні Генрик Вілладсен.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/politdumkakiev/public_html/wp-content/themes/legatus-theme/includes/single/post-tags.php on line 5
Share

Статьи по теме

Последние новости

У межах ІТ-коаліції Україна отримала мережеве обладнання на 2 млн євро від Данії та Люксембургу

Читать всю статью

Мы в соцсетях

Наши партнеры

UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY

EA-LOGISTIC: Международные грузоперевозки – всегда своевременно и надежно!