ПолiтДумка

Китай вважає, що останнім часом вікно для миру в Україні дійсно відкривається — Ван Ї

23 февраля
09:09 2025

Міністр закордонних справ Китаю Ван Ї вважає, що на тлі зростання останнім часом закликів до пошуку шляхів припинення російсько-української війни та мирних переговорів з’являються реальні можливості для встановлення миру в Україні.

Про це міністр сказав в інтерв’ю китайським ЗМІ після 10-денного турне до країн Євросоюзу, США та Південної Африки, передає Укрінформ із посиланням на МЗС КНР.

«Китай не є ані творцем, ані стороною «української кризи» (так у КНР називають війну Росії проти України – ред.), але ми не сиділи, склавши руки. Протягом останніх трьох років ми активно сприяли миру та діалогу», — заявив Ван Ї.

За його словами, Пекін завжди виступав за розв’язання конфлікту шляхом діалогу та консультацій і, зокрема, минулого року започаткував спільно з Бразилією ініціативу «Друзі миру», у рамках якої країни Глобального Півдня обговорюють своє бачення шляхів припинення війни.

«Останнім часом заклики до мирних переговорів посилюються, і вікно для миру в Україні справді відкривається. Хоча позиції всіх сторін поки що не зовсім узгоджені, діалог завжди кращий за протистояння, а мирні переговори завжди кращі за війну», — зазначив Ван Ї.

«Китай підтримує всі зусилля, спрямовані на досягнення миру, і сподівається, що зацікавлені сторони знайдуть стійкі та довгострокові рішення, які враховуватимуть занепокоєння одна одної», — додав китайський топдипломат.

Він запевнив, що Китай продовжуватиме відігравати конструктивну роль у політичному врегулюванні «української кризи».

Китай декларує нейтралітет щодо російсько-української війни і закликає до припинення бойових дій та переговорів для врегулювання спірних питань. На перші роковини російського вторгнення у лютому 2023 року Пекін оприлюднив свою позицію, «план із 12-ти пунктів», у якому першим ішлося про повагу до суверенітету й територіальної цілісності всіх країн, а в травні направив спецпредставника уряду Лі Хуея до ЄС, України та Росії із місією пошуку шляхів припинення війни, яка завершилась провалом.

Читайте також: Росія намагається представити підтримку Китаю більшою, ніж вона є насправді — ISW

У травні минулого року Китай і Бразилія опублікували «мирний план із 6-ти пунктів», де не згадується про суверенітет і недоторканність територій країн, натомість ідеться про негайне припинення бойових дій, що закріплює контроль країни-агресорки Росії над тимчасово окупованими українськими землями. У серпні на Генасамблеї ООН Пекін і Бразиліа оголосили про ініціативу «Друзі миру».

Як повідомляв Укрінформ, Президент Володимир Зеленський наголошує на важливості залучення Китаю до тиску на російського диктатора Володимира Путіна з метою припинення війни.

Фото: Bloomberg


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/politdumkakiev/public_html/wp-content/themes/legatus-theme/includes/single/post-tags.php on line 5
Share

Статьи по теме

Последние новости

В угоді про надра мають бути гарантії безпеки від США — Зеленський

Читать всю статью

Мы в соцсетях

Наши партнеры

UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY

EA-LOGISTIC: Международные грузоперевозки – всегда своевременно и надежно!