Клімкін: Підтримка європейцями України не є само собою зрозумілою, за неї потрібно боротися
Колишній міністр закордонних справ Павло Клімкін вважає, що для збереження західної фінансової та військової підтримки Україна має провести масштабну інформаційну кампанію і пояснити пересічним громадянам у ЄС, чому це відповідає їхнім інтересам.
Таку думку дипломат висловив у інтерв’ю «Радіо NV», передає Укрінформ.
«У нас дуже непрості тенденції по Європейському Союзу. Зараз почнуть переговори, а потім якась інша емоція буде ставити нам палиці в колеса. Ця емоція (щодо підтримки України — ред.) не є само собою зрозумілою, такою, яка для нас існує назавжди, – за неї теж потрібно боротися, і пояснювати це людям дуже й дуже непросто. Як на мене – це один з ключових викликів сьогодні для України», — сказав Клімкін.
Він зазначив, що ми маємо достукатися до всіх і «на пальцях» пояснити людям на Заході, чому підтримка України відповідає їхнім інтересам. Для цього, на його думку, необхідна масштабна інформаційна кампанія, яка об’єднає українську владу, опозицію, громадянське суспільство і бізнес.
«Це має бути скоординована історія. Я вважаю, хтось має взяти на себе координацію, хто що робить. Це має бути джаз – всі грають одну мелодію, але кожен по-своєму. Інакше у нас без шансів», — вважає ексглава МЗС.
Він також висловив упевненість, що переговори про вступ України до ЄС розпочнуться до кінця цього року.
«Тобто рішення буде прийнято зараз, коли вони розпочнуться – у грудні чи в січні, чи в лютому, це вже не така критична історія. Для мене важливо, щоб ми стартували. Потім наш марафон буде надзвичайно складним, і ми вже бачимо чому, оскільки ані ми не готові до членства в ЄС, ані ЄС не готовий до нашого членства. І тут і нам, і ЄС потрібно змінюватися. І це фундаментальна різниця порівняно з іншими попередніми хвилями вступу до ЄС», — зауважив дипломат.
Як повідомлялося, заступник керівника Офісу Президента Ігор Жовква заявив, що Україна вітає початок дискусії про розширення Євросоюзу з 27 до 36 країн-членів і готова взяти участь в обговоренні, водночас має побоювання, що через процес реформування ЄС приєднання нових членів може бути знову відкладене.