ПолiтДумка

Клімкін пояснив, чому до Києва приїхало військове керівництво США

20 ноября
18:06 2023

Сьогоднішній візит до Києва глави Пентагону Ллойда Остіна і командувача Об‘єднаних збройних сил НАТО в Європі Крістофера Каволі демонструє, що США роблять акцент на військову складову, поки Путін не готовий припинити війну проти України.

Таку думку колишній міністр закордонних справ Павло Клімкін висловив в інтерв’ю «Радіо NV», передає Укрінформ.

«Тут якраз і про символіку, особливо після статті Байдена, яку зараз багато обговорюють. Як на мене, це не тільки знакова, а й програмна стаття. І одночасно до нас приїжджає американське військове керівництво… Це, до речі, дуже важливо, що вони (Остін і Каволі – ред.) разом. А в той же час на Близькому Сході працює американська дипломатія», — сказав Клімкін.

У цьому контексті він пояснив різницю між візитами високопосадовців США в Україну і на Близький Схід.

«Тут (в Україні – ред.) американці кажуть, що ми робимо акцент на військову складову, поки Путін не готовий припинити цю війну. А на Близькому Сході американці роблять акцент на дипломатію, хоча одночасно вони визнають право Ізраїлю на захист. Це, до речі, дуже відчутно зі статті Байдена», — зазначив колишній очільник МЗС.

Він додав, що візит Остіна і Каволі до Києва – «це символіка», але він має також і практичний аспект.

«Є можливість обговорити стратегію на найближчу перспективу — як політичну, так і військову, і є можливість просто відчути наміри наших американських друзів у контексті допомоги, яка голосуватиметься в Конгресі. У неї непростий шлях, ми всі знаємо, але дуже важливо почути, як саме військове керівництво США відчуває цю перспективу і стратегію», — зауважив ексміністр.

Читайте також: Остін: Ми продовжимо підтримувати нагальні потреби України на полі бою

Як повідомляв Укрінформ, сьогодні до України з візитом прибув очільник оборонного відомства Сполучених Штатів Америки Ллойд Остін. Разом з ним приїхав командувач Об‘єднаних збройних сил НАТО в Європі генерал армії США Крістофер Каволі.

Президент США Джо Байден написав статтю для американського видання The Washington Post «США не відступляться від виклику Путіна і ХАМАСу», яка була опублікована 18 листопада. У ній американський лідер пояснив, чому важливо підтримувати Україну. На його переконання, це — інвестиція в безпеку США. Байден зазначив, що США надають Україні зброю та економічну допомогу, «щоб зупинити прагнення президента РФ Володимира Путіна до завоювань, перш ніж конфлікт пошириться далі».


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/politdumkakiev/public_html/wp-content/themes/legatus-theme/includes/single/post-tags.php on line 5
Share

Статьи по теме

Последние новости

4 головні помилки при зарядці смартфона

Читать всю статью

Мы в соцсетях

Наши партнеры

UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY

EA-LOGISTIC: Международные грузоперевозки – всегда своевременно и надежно!