Клімкін: Стурбованість ФРН і Франції застосуванням Bayraktar – це не випад у бік України
Стурбованість Німеччини і Франції бойовим застосуванням у зоні проведення Операції об’єднаних сил безпілотного комплексу Bayraktar слід сприймати не як випад у бік України, а як бажання стримати ескалацію конфлікту.
Таку думку висловив ексміністр закордонних справ Павло Клімкін в ефірі програми «Свобода слова на ICTV», повідомляє кореспондент Укрінформу.
Ексміністр зауважив, що у дипломатичному лексиконі існують такі слова, як стурбованість і занепокоєння, а є «серйозні речі, такі, як засудження».
«Тому не потрібно сприймати німецьку і французьку позицію – я розмовляв і з одними, і з другими – як якийсь удар у нашу сторону. Але прекрасно зрозуміло, що і німцям, і французам будь-яка ескалація чи використання Росією шансу на ескалацію стовідсотково сьогодні не вигідна», — сказав Клімкін.
У цьому контексті він нагадав, що у Німеччині наразі відбувається процес формування нової коаліції, у Франції наступного року будуть президентські вибори.
«Але вони (партнери з Німеччини і Франції. – ред.) оцінюють ситуацію (на сході України. – ред.)», — зазначив дипломат.
Як повідомлялося, 26 жовтня у зоні проведення операції Об’єднаних сил вперше відбулося бойове застосування розвідувально-ударного безпілотного комплексу Bayraktar.
Речниця МЗС ФРН заявила, що в Берліні «дуже стурбовані… повідомленням Генштабу української армії, згідно з яким українські Збройні сили у відповідь на артобстріл та загибель одного та поранення ще одного солдата застосували дрон».
Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба 28 жовтня заявив, що німецькі партнери мали б насамперед висловлювати занепокоєння застосуванням російськими окупаційними військами заборонених Мінськими угодами гаубиць, а не реалізацією Україною у відповідь на це права на самооборону з використанням БПЛА.
У Міністерстві закордонних справ Франції 28 жовтня також висловили занепокоєння у зв’язку з тим, що Україна вперше застосувала безпілотники Bayraktar на сході країни.
У Посольстві США в Україні у заяві від 29 жовтня акцентували, що офіційна російська риторика про те, що Україна загострює ситуацію, не тільки вводить в оману, а й сприяє ескалації напруги.
Фото з сайту defence-ua.com