ПолiтДумка

Коломойський: Термін «олігарх» я прирівнюю до терміну «ворог народу»

26 мая
18:03 2021

Ігор Коломойський прирівнює термін «олігарх» до терміну «ворог народу» і каже, що цей ярлик живе своїм життям, бо ніхто до кінця не розуміє, кого під нього можна класифікувати.

Як передає Укрінформ, про це він заявив у коментарі Радіо Свобода. 

За словами Коломойського, йому все одно, коли його називають словом «олігарх».

«Як би я до цього не ставився, це ні на що повпливати не зможе. Немає значення, ким я себе вважаю. Сьогодні термін «олігарх» я прирівнюю до терміну «ворог народу», бо ті люди теж не вважали себе «ворогами народу», а їх так називали. Ярлик «олігарх» є і він живе своїм життям, бо ніхто до кінця не розуміє, кого під нього можна класифікувати. Сьогодні всі вкладають у слово «олігарх» сенс, що це – погано, тому нічого хорошого цей термін сьогодні його власнику не може принести», – пояснює Коломойський.

Він також визнав, що має можливість впливати на ситуацію в країні, однак запевнив, що не користується цим.

Читайте також: Президент хоче побудувати країну без олігархів

«Звичайно, можливість впливати є (на ситуацію в країні — ред.). Було би смішно говорити, що її немає. Чи користуюсь я цим? Ні. Не користуюся, тому що у мене немає жодного взаємозв’язку мого бізнесу з тими, про кого ви запитуєте, хто може впливати на якісь речі, пов’язані з моїм бізнесом. Мій бізнес не залежить на сьогоднішній день від якихось ухвалених законів, чи тих, які можуть ухвалити», – стверджує Коломойський.

Олігарх запевняє, що не спілкується ні з міністрами, ні з Офісом Президента, ні з Президентом. А от із окремими депутатами каже, що спілкується, однак,​ «шапочно», не впливаючи на них.

Ідея визначити поняття «олігарх» на законодавчому рівні, на його думку, є непоганою, адже ​це, за словами Коломойського, можливо, дозволить більш чітко зрозуміти, до кого саме можна застосовувати цей термін. Водночас оцінювати загалом ініціативу Президента Зеленського щодо зменшення впливу олігархів на країну Коломойський поки що не поспішає.

«Коли напишуть закон – подивимося-почитаємо», – зауважує він.

Читайте також: В Ахметова і Порошенка прокоментували законопроєкт про олігархів

Цього року Ігор Коломойський опинився на четвертому місці в українському списку Forbes зі статками у 1,8 мільярда доларів.

Головні сфери його інтересів – енергетика, важка промисловість, нафтогазовий сектор, авіатранспорт, медіахолдинг «1+1 медіа».

Банківська сфера теж була у цьому переліку, допоки один із основних активів Коломойського – «Приватбанк» – не націоналізували.

Читайте також: «Мінус Медведчук»: Зеленський заявив, що в Україні поменшало олігархів

Як повідомляв Укрінформ, 15 квітня Президент Володимир Зеленський анонсував законопроєкт, завдяки якому хоче зменшити вплив українських олігархів на державні процеси.

Станом на ранок 26 травня офіційного тексту документу ще не оприлюднено.

Share

Статьи по теме

Последние новости

У білорусі затримали батьків відомої оперної співачки Левчук

Читать всю статью

Мы в соцсетях

Наши партнеры

Polysad.com - Комнатные цветы и растения, садовые цветы и названия.
CZM.ua - Клиника лечения наркозависимости - ЦЗМ Украина.
Alt-center.com - Наркологическая клиника "Альт-центр".
UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY