Комітет Ради не підтримав звернення про статус основного союзника поза НАТО – Корнієнко
Комітет Верховної Ради не підтримав проєкт постанови №5380 про звернення до Конгресу США щодо надання Україні двостороннього статусу основного союзника поза НАТО (MNNA).
Про це журналістам у кулуарах парламенту сказав голова партії «Слуга народу», перший заступник голови фракції Олександр Корнієнко, повідомляє кореспондент Укрінформу.
З його слів, парламентська фракція партії «СН» під час голосування за документ спиратиметься на рішення комітету.
«Ми будемо спиратися на рішення комітету. Комітет вирішив не підтримувати», — сказав політик.
Він уточнив, що комітет рекомендував парламенту визначитися шляхом голосування щодо підтримки проєкту постанови.
«Тобто, немає підтримки в комітеті. Ми будемо спиратися на рішення комітету, до якого входять наші представники і просто професійні люди», — зазначив Корнієнко.
За його словами, представники фракції «Слуга народу», які ставили підпис за проведення позачергового засідання для розгляду проєкту постанови №5380, висловлювали підтримку не власне документу, а факту збору підписів.
«Ми не підтримували постанову, ми підтримували сам факт збору підписів, тому що це нормальний сигнал був на той момент. Зараз у нас пройшов певний процес, у нас відбулися домовленості на найвищому рівні у Сполучених Штатах, які якраз підкреслюють наше прагнення вступити до НАТО, отримати найближчим часом План дій щодо членства», — пояснив голова партії.
Як повідомляв Укрінформ, Голова Верховної Ради Дмитро Разумков скликав позачергове засідання парламенту 8 вересня для розгляду проєкту постанови «Про Звернення Верховної Ради України до Конгресу США щодо надання Україні двостороннього статусу основного союзника Сполучених Штатів Америки поза НАТО (MNNA)».
Автором проєкту є народний депутат від фракції «Європейська солідарність» Олексій Гончаренко.
Посол України у Сполучених Штатах Америки Оксана Маркарова зазначила, що статус основного союзника поза НАТО надають країнам, які не планують чи не можуть вступити до Альянсу.
Маркарова нагадала, що Україна має статус Партнерства з розширеними можливостями (EOP), який надає великі можливості як посиленої співпраці з НАТО, так і покращення української інтероперабельності та розбудови спроможностей.