Комітет Ради підтримав відставку Костіна з посади генпрокурора
Комітет Верховної Ради з питань правоохоронної діяльності підтримав відставку Андрія Костіна з посади генерального прокурора України.
Про це повідомив у Телеграмі народний депутат, член фракції «Голос» Ярослав Железняк, передає Укрінформ.
«Правоохоронний комітет підтримав відставку Костіна з посади генпрокурора. За -14», — зазначив він.
За словами Железняка, сьогодні планується розгляд цього питання у залі Верховної Ради, без призначення нового генпрокурора.
Як повідомляв Укрінформ, Президент Володимир Зеленський 22 жовтня провів засідання Ради національної безпеки і оборони щодо ситуації з медико-соціальними експертними комісіями і зловживаннями посадовців з отриманням інвалідності. Зокрема йшлося про встановлення багатьох фактів порушень та очевидно фальшивих інвалідностей посадовців.
Голова СБУ Василь Малюк за підсумками засідання РНБО повідомив про викриття масштабних корупційних схем у МСЕК. Цьогоріч оголосили підозри 64 посадовцям МСЕК, скасовані понад 4000 висновків про інвалідність.5 жовтня працівники Державного бюро розслідувань затримали та повідомили про підозру у незаконному збагачені керівниці Хмельницького обласного центру медико-соціальної експертизи.
Перед цим, 3 і 4 жовтня, правоохоронці провели низку обшуків у службових кабінетах та за місцем проживання посадовиці і її близьких родичів.
Інтернет-видання Цензор.нет 15 жовтня поширило інформацію про те, що майже всі прокурори Хмельницької області виявилися інвалідами 2 групи — згідно з рішенням головного лікаря МСЕК Тетяни Крупи, і багато років отримували та продовжують отримувати від держави пенсії за інвалідність — за рішеннями начальника Пенсійного фонду Олександра Крупи, який є сином Крупи. Зокрема за даними журналістів, інвалідність отримали 49 прокурорів разом з очільником Хмельницької обласної прокуратури Олексієм Олійником.
Після цього генпрокурор Андрій Костін підписав наказ про проведення службового розслідування щодо отримання 50 прокурорами на Хмельниччині групи інвалідності упродовж останніх років.
17 жовтня керівника Хмельницької обласної прокуратури Олексія Олійника звільнили з посади за власним бажанням.
Костін після історії з виявлення фальшивих інвалідностей заявив, що вважає правильним звільнитися з посади генпрокурора.
Також він повідомив, що за результатами комплексних заходів із протидії та запобігання зловживанням в органах прокуратури шестеро керівників обласних і спеціалізованих прокуратур написали заяви про звільнення.
28 жовтня Президент Володимир Зеленський вніс до Верховної Ради проєкт постанови про надання згоди на звільнення Костіна з посади генерального прокурора.