Комітет Ради пропонує скасувати депутатські виплати 65 «прогульникам»
Комітет Верховної Ради з питань Регламенту, депутатської етики та організації роботи ВР звертається до голови парламенту Дмитра Разумкова з пропозицією припинити відшкодування витрат, які пов’язані з виконанням депутатських повноважень за вересень поточного року, 65 народним депутатам.
Як передає Укрінформ, про це у Телеграмі повідомив голова підкомітету з питань Регламенту Верховної Ради Павло Фролов (парламентська фракція «Слуга народу»).
«Регламентний Комітет ВР звернувся до спікера щодо невиплат «депутатських» (45 тис. грн) за вересень 65 нардепам», – написав Фролов.
Так, він зазначив, що виплат мають бути позбавлені 26 народних депутатів від фракції «Опозиційна платформа – За життя» у Верховній Раді, дев’ять від «Слуги народу», сім від депутатської групи «За майбутнє» у ВР, шість від парламентської фракції «Всеукраїнське об‘єднання «Батьківщина», п‘ять від депутатської групи «Довіра», три від фракції «Європейська солідарність», три депутати від «Голосу», а також шість позафракційних парламентаріїв.
Згідно з цими даними, економія бюджетних коштів у зв’язку із невиплатою «депутатських» за вересень становитиме три мільйони гривень.
«Перелік «прогульників» не остаточний. У разі надходження відомостей про поважні причини (лікарняний/відрядження/відпустка/суд..) неучасті депутатів у голосуваннях на пленарці або у засіданнях комітетів виплати будуть поновлені», – зазначив Фролов.
Так, у разі пропуску понад 30% голосувань або неучасті у засіданні комітету народний депутат позбавляється зарплати за відповідний день. Якщо в цілому за місяць відсоток голосувань менше 70% або кількість пропусків засідань комітету – понад 50%, парламентарій втрачає «депутатські» виплати.
Як повідомляв Укрінформ, шоста сесія Верховної Ради дев‘ятого скликання розпочалася 7 вересня і триватиме до 21 січня 2022 року. Відповідно до календарного плану, народні депутати десять тижнів працюватимуть у режимі пленарних засідань, шість тижнів — у комітетах, комісіях, депутатських фракціях (групах), чотири тижні відведено для роботи з виборцями.