ПолiтДумка

Корнієнко — про дистанційне голосування: Такий інструмент у парламенту точно має бути

09 февраля
03:37 2022

Усі перешкоди на шляху до запровадження у Верховній Раді дистанційного голосування лежать у політичній, а не в технічній площині.

Як передає Укрінформ з посиланням на сайт Верховної Ради, про це повідомив перший заступник Голови ВР Олександр Корнієнко.

Під час інтерактивної панельної дискусії «Парламент ДІЄ: цифрове майбутнє та інновації в роботі Верховної Ради України» від програми USAID «РАДА: наступне покоління» він наголосив на важливості зробити все необхідне, щоб парламентська реформа була втілена щонайменше на 70-80%.

«Традиційно реформи в Україні є дуже затяжними, а деякі тривають узагалі роками. Наприклад, земельна впроваджувалася 20 років, а децентралізація поки ще не завершена», — зауважив перший віцеспікер.

Водночас, за його словами, говорити про те, що парламентська реформа починається з «чистої дошки», теж неправильно, адже «багато чого вже зроблено та поступово втілюється».

Читайте також: Законопроєкт «про 300 депутатів» готовий до голосування – Корнієнко

Однак, як зазначив Корнієнко, ще є кроки, які парламент має здійснити, аби суспільство мало більше можливостей для отримання інформації про діяльність Верховної Ради, реалізації своїх законних прав щодо комунікації з народними депутатами й обговорення законопроєктів.

При цьому він акцентував на важливості до кінця 9-го скликання запровадити у ВР режим paperless, щоб документообіг забезпечувався повністю в електронній формі: «Ми на дві сесії, сьому та восьму, відтермінували запровадження режиму «без паперів». Думаю, цього часу достатньо, щоб і депутати, й Апарат Верховної Ради, і профільний комітет могли підготувати перехід на повноцінний paperless».

Також Корнієнко нагадав про необхідність модернізувати систему для голосування в сесійній залі.

«Треба провести дискусію, домовитися всередині парламенту, яка саме модель буде обрана. Модернізувати систему для голосування не можна за тиждень, бо, вочевидь, ремонту потребуватиме й сама зала. Але, думаю, цього скликання ми маємо принаймні розпочати цей процес», — зауважив він.

Читайте також: Документів щодо позачергової Ради у президії поки немає — Корнієнко

Коментуючи можливість запровадження дистанційного голосування, перший заступник Голови ВР наголосив, що всі перепони для цього — в політичній, а не технічній площині.

«На жаль, є політичні сили, які будуть категорично проти цього, з різних причин. Але ми як президія спробуємо цей процес інтенсифікувати й почати обговорювати конкретні можливості. Звичайно, мають бути застереження: це не щоденний режим роботи, але на випадок надзвичайних ситуацій такий інструмент в українського парламенту точно має бути», — заявив Корнієнко.

Він також звернув увагу на необхідність запуску мобільного додатку Верховної Ради. «Наше «цифрове обличчя» повинно все-таки розвиватися на вимогу часу. Верховна Рада не має повноцінного застосунку, який би, з одного боку, відображав вміст сайту, а з іншого — мав би перевагу аплікейшенів (застосунків), які важко реалізувати на самому сайті», — пояснив перший віцеспікер.

Читайте також: Стефанчук закликає Раду розглянути законопроєкт про дистанційне голосування депутатів

За його словами, ідеться зокрема про push-сповіщення, що стало б інструментом швидкого донесення інформації про діяльність парламенту.

Як повідомляв Укрінформ, текст законопроєкту, який передбачає онлайн-голосування народних депутатів під час пленарних засідань Верховної Ради, уже напрацьований. За словами Олександра Корнієнка, наразі питання полягає не у внесенні законопроєкту до парламенту, а в необхідності досягти консенсусу з колегами з інших фракцій.

Share

Статьи по теме

Последние новости

Шмигаль обговорив із прем’єром Бельгії євроінтеграцію та ініціативу «Зерно з України»

Читать всю статью

Мы в соцсетях

Наши партнеры

Polysad.com - Комнатные цветы и растения, садовые цветы и названия.
CZM.ua - Клиника лечения наркозависимости - ЦЗМ Украина.
Alt-center.com - Наркологическая клиника "Альт-центр".
UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY