Корупція, рейдерство і колабораціонізм: експерт назвав найбільші виклики для України під час війни
Найголовнішими викликами для України в умовах війни є корупція, рейдерство та колабораціонізм.
Про це заявив директор Інституту «Інтермаріум» Валентин Гайдай під час круглого столу в Укрінформі.
«Ми виділили три головні виклики, з якими необхідно боротися і на які необхідно звертати увагу суспільства, аналітичної сфери, журналістів і взагалі громадськості. Це, безумовно, корупція, рейдерство та колабораціонізм», — сказав він.
Натомість народний депутат 3-го скликання Артур Білоус висловив думку, що зараз корупція стала більш цинічною. «Якщо порівнювати з дев’яностими роками, то я думаю, що ситуація сьогодні куди гірша, оскільки корупція стала більш цинічною, і особливо це відчувається в умовах війни. Вона стала більш захищеною з юридичної точки зору. Корупційні чи рейдерські дії прикриваються тими чи іншими ухвалами суду», — сказав Білоус.
Водночас він сумнівається, що корупцію можливо знищити, адже «вона є в природі людини», тому, на його думку, слід говорити про мінімізацію цього явища.
Заступник директора Інституту «Інтермаріум» Володимир Воля вважає, що у боротьбі з корупцією проблема полягає в тому, що кримінальні кодекси є «неефективними і неякісними». «В судах справи про топкорупціонерів «висять» роками і можуть висіти десятиліттями, тому що в нас недосконалі процесуальні кодекси, і влада повинна повернутися до їх удосконалення. Тоді, можливо, буде помітне просування у питаннях в боротьбі з топкорупцією», — сказав він.
Своєю чергою експерт у сфері безпезки Сергій Шабовта наголосив, що кроки з подолання корупції слід розпочинати із законодавчої влади. Водночас він висловив думку, що рейдерство є інструментом корупції, а колабораціонізм — її продуктом.
Як повідомляв Укрінформ, віцепрезидент Єврокомісії з питань цінностей та прозорості Вера Юрова заявляла, що реформи системи боротьби з корупцією в Україні почали давати якісні зміни.