Кожне слово співчуття й захоплення партнерів я готовий обміняти на танк чи літак – Кулеба
Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба переконаний, що Захід після звірств росіян у Бучі має відкинути будь-які вагання щодо надання необхідної Україні зброї.
Як передає Укрінформ, про це глава української дипломатії заявив у інтерв’ю BBC Hardtalk.
«Бійня у Бучі має усунути будь-які коливання й небажання Заходу забезпечити Україну усією необхідною зброєю, включно з літаками, танками, реактивними системами залпового вогню й бронетехнікою, щоб захистити нашу країну та звільнити її від росіян», — сказав Кулеба.
Він додав, що це стосується і санкцій. За словами очільника МЗС, якщо хтось із колег з Європи чи за океаном спробує сказати йому, що якісь санкції недоречні, надто жорсткі й не повинні запроваджуватись, він вважатиме це зрадою жертв Бучі й мирних жителів інших міст, яких вбили.
«Різанина в Бучі змінює правила гри щодо того, як Захід має продовжувати підтримувати Україну», — переконаний Кулеба.
Він зазначив, що вдячний партнерам за те, що вони зробили для допомоги Україні. Водночас міністр зауважив, що ще багато українських сіл і міст у різних куточках країни залишилися під владою Росії.
«І ми не знаємо, що там відбувається. Я не приймаю жодних напівзаходів. Ми не просимо нічого екстраординарного. Ми лише просимо надати нам все необхідне для звільнення нашої країни, щоб запобігти більшим російським злочинам і врятувати життя мирних жителів», — акцентував глава української дипломатії.
Кулеба зазначив, що за останні тижні після початку війни чув від партнерів сотні слів співчуття й захоплення.
«Але я готовий обміняти кожне слово співчуття й захоплення на танк чи літак або на ембарго на газ та нафту, які допоможуть мені врятувати життя в Україні», — заявив очільник МЗС.
Як повідомляв Укрінформ, Ірпінь, Буча, Гостомель та вся Київська область були звільнені від російських загарбників. У звільнених містах та селах зафіксовано масові вбивства росіянами цивільних осіб. Зокрема, у звільненій від загарбників Бучі виявили братську могилу, де поховано майже 300 осіб, по вулицях лежать десятки тіл, деякі з них — зі зв’язаними руками.