ПолiтДумка

Кравчук підтримує ідею залучити до «Норманді» США, Канаду та Британію

28 апреля
07:35 2021

Леонід Кравчук підтримує пропозицію президента України Володимира Зеленського щодо розширення Нормандського формату та залучення США, Канади, Великобританії.

Про це очільник української делегації в Тристоронній контактній групі (ТКГ) заявив у програмі «На самом деле: Донбасс» телеканалу «Дом», передає Укрінформ.

«Треба розширювати Нормандський формат, включати туди провідних гравців світового процесу, глобального процесу. Але залучити їх до Нормандського формату, як я розумію, можливо при бажанні всіх чотирьох сторін. В нашому випадку: Франції, Німеччини, України та Росії. Там рішення приймаються шляхом консенсусу», — сказав Кравчук.

Читайте також: В ТКГ документ про контроль над режимом тиші ще не обговорювали — Кравчук

Він зазначив, залучення до процесу переговорів трьох провідних країн світу «було б корисно та ефективно».

«Але як буде дивитися на це Росія? Чи погодиться вона? Якщо Росія погодиться, і таке бажання офіційно заявлять і Канада, і Великобританія, і США, — це буде добре. Але поки немає точки зору Росії, немає точки зору Німеччини та Франції. Я не кажу вже про точку зору Канади, Великобританії та США», — продовжив очільник української делегації в ТКГ.

Читайте також: ТКГ може ухвалити документ про реагування на порушення «тиші» 28 квітня — Кравчук

Кравчук також нагадав, що Сполучені Штати планують залучити до розв’язання конфлікту на Сході України спеціального представника Департаменту США.

«Ось ця тема вже на порядку денному. І тут не потрібно якогось спільного, колективного рішення. Тут приймається рішення у форматі Україна — США, тому що розв’язання питання на Донбасі — це проблема, перш за все, України», — наголосив Кравчук.

Нагадаємо: Президент України Володимир Зеленський запропонував залучити США, Канаду і Великобританію до переговорів в Нормандському форматі. За словами очільника держави, перемовини щодо досягнення миру на Донбасі повинні бути «гнучкими та служити цілям сьогодення, а не минулого».

Share

Статьи по теме

Последние новости

Експерт з ЄС назвав наратив, який використовується для підриву демократії в Україні

Читать всю статью

Мы в соцсетях

Наши партнеры

Polysad.com - Комнатные цветы и растения, садовые цветы и названия.
CZM.ua - Клиника лечения наркозависимости - ЦЗМ Украина.
Alt-center.com - Наркологическая клиника "Альт-центр".
UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY