ПолiтДумка

Кулеба: Наш сигнал ЄС і G7 — сьомий пакет санкцій треба ухвалити якнайшвидше

08 июня
15:05 2022

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба підписав лист до країн Європейського Союзу з пропозиціями України щодо сьомого пакету санкцій проти рф, який має бути ухвалений якнайшвидше.

Про це Кулеба сказав на онлайн-брифінгу в середу, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Я сьогодні підписав лист до країн Європейського Союзу з пропозиціями щодо того, які наступні санкції (проти росії — ред.) бачить Україна в сьомому пакеті… З огляду на те, що росія, схоже, націлена воювати в Україні до останнього росіянина, санкційний тиск, безумовно, потрібно підвищувати», — сказав глава української дипломатії.

Він поінформував, що в основу цього листа покладено напрацювання групи Єрмака-Макфола за трьома напрямками: нові секторальні санкції у сферах енергетики, фінансів і торгівлі, дорожня карта нових персональних санкцій проти російських олігархів, високопоставлених урядовців та керівників держпідприємств і закриття вже виявлених лазівок та ухиляння від санкцій.

Глава української дипломатії зазначив, що після запровадження шостого санкційного пакету деякі європейські політики почали казати, що тепер потрібно «почекати, вивчити, як працюють уже запроваджені санкції, перевести подих».

«Але достатньо подивитися на карту боїв на Донбасі, на руйнування, на ненависть до українців, яку випромінюють російські політики, на їхні спроби вкоренитися на окупованій Херсонщині і частині Запорізької області, щоб зрозуміти, що часу переводити подих і зволікати немає. Тому ми й наполягаємо на тому, що сьомий санкційний пакет ЄС має бути ухвалений якнайшвидше. Наголошую: немає жодних раціональних підстав зволікати з сьомим пакетом санкцій — це наш сигнал ЄС, це наш сигнал «Групі семи», — підкреслив очільник МЗС.

Читайте також: Єрмак закликав послів G7 сприяти пришвидшенню поставок озброєння для ЗСУ

Як повідомлялося, Євросоюз наприкінці травня запровадив шостий пакет санкцій проти РФ, де головним елементом стала відмова від російської нафти, що транспортується морем.

Як зазначають у керівних органах ЄС, вказаний крок дозволить Євросоюзу відмовитись від 90% російської нафти до кінця 2022 року.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/politdumkakiev/public_html/wp-content/themes/legatus-theme/includes/single/post-tags.php on line 5
Share

Статьи по теме

Последние новости

Після реформи функціонал Міністерства реінтеграції буде підсилений — Стельмах

Читать всю статью

Мы в соцсетях

Наши партнеры

UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY

EA-LOGISTIC: Международные грузоперевозки – всегда своевременно и надежно!