ПолiтДумка

Кулеба привітав рішення Ради ЄС щодо «заморожених» російських активів

12 февраля
20:48 2024

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба у понеділок привітав рішення Ради Євросоюзу щодо «заморожених» активів РФ.

Як передає Укрінформ, про це міністр написав у соцмережі Х.

Кулеба підкреслив, що рішення Ради ЄС «відкриває шлях для використання надприбутків від заморожених російських активів».

«Ми заохочуємо до подальших кроків для їх практичного використання на користь України. Ці кроки мають бути амбітними та оперативними», – написав очільник МЗС.

Він додав, що Україна готова і надалі співпрацювати із партнерами в питанні досягнення головної мети – зробити російські активи доступними для України.

«Агресор має заплатити», – наголосив Кулеба.

Як повідомляв Укрінформ, 12 лютого Рада ЄС ухвалила рішення та регуляторні правила, які визначають зобов’язання Центральних депозитаріїв цінних паперів ЄС (ЦДП), що володіють замороженими активами і резервами Центрального банку Росії.

Зокрема, Рада ЄС вирішила, що ЦДП, які утримують більш як 1 мільйон активів ЦБ РФ, мають окремо обліковувати надзвичайні залишки готівки, що накопичуються через обмежувальні заходи ЄС, а також повинні окремо зберігати відповідні доходи. На додаток, депозитаріям забороняється розпоряджатися отриманим прибутком.

Близько 260 мільярдів євро активів ЦБ РФ були заблоковані у формі цінних паперів та готівки у юрисдикції партнерів по G7, а також в ЄС та в Австралії. Більш як дві третини цих заморожених активів знаходяться на території ЄС.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/politdumkakiev/public_html/wp-content/themes/legatus-theme/includes/single/post-tags.php on line 5
Share

Статьи по теме

Последние новости

Игорь Снурницын: Мне импонирует стиль игры Кривбасса при Вернидубе

Читать всю статью

Мы в соцсетях

Наши партнеры

UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY

EA-LOGISTIC: Международные грузоперевозки – всегда своевременно и надежно!