ПолiтДумка

Кулеба розповів про те, як Україна розвиватиме відносини з Китаєм

06 ноября
03:46 2021

Україна активно торгуватиме з Китаєм і залучатиме китайські інвестиції, але у сфері військових технологій орієнтуватиметься на західних партнерів.

Про це заявив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба під час Hard-talk у межах форуму «Re:Open Zakarpattia», повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Україна розвиватиме відносини з Китаєм як частина західного політичного світу, як західна держава, яка базується на західних цінностях і принципах, — це фундаментально. Ми будемо, безумовно, дуже активно торгувати з Китаєм, будемо залучати китайські інвестиції. Але все, що стосується сектору «жорсткої» безпеки, в цьому питанні ми будемо насамперед з нашими західними союзниками», — сказав Кулеба.

Читайте також: Пентагон уперше прокоментував випробування Китаєм гіперзвукової зброї

Коментуючи можливість китайських інвестицій у підприємство «Мотор Січ», глава української дипломатії зазначив, що «інвестиції в сферу чутливих військових технологій ми будемо прагнути залучати з боку наших західних партнерів і з боку тих країн, які, скажімо так, не перебувають у жорсткому антагонізмі з нашими західними партнерами».

Як повідомлялося, 23 березня Президент Володимир Зеленський ввів у дію рішення РНБО про повернення «Мотор Січі» державі. Згодом суд заарештував 100% акцій компанії, контроль над якою протягом останніх п’яти років намагалися встановити китайські інвестори, пов’язані з фірмою Skyrizon Aircraft Holdings.

Читайте також: Китай заперечує випробовування гіперзвукової ракети, здатної нести ядерний заряд

Представник МЗС КНР, коментуючи рішення Ради національної безпеки та оборони України про повернення підприємства в держвласність, заявив, що Китай вимагає від України захисту інтересів китайських інвесторів, які вклали кошти в українське підприємство «Мотор Січ».

Share

Статьи по теме

Последние новости

Chevrolet Suburban возглавил рейтинг самых больших серийных внедорожников в мире

Читать всю статью

Мы в соцсетях

Наши партнеры

Polysad.com - Комнатные цветы и растения, садовые цветы и названия.
CZM.ua - Клиника лечения наркозависимости - ЦЗМ Украина.
Alt-center.com - Наркологическая клиника "Альт-центр".
UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY