ПолiтДумка

Кулеба розповів, що нового буде в Хартії Україна-США про стратегічне партнерство

10 ноября
05:50 2021

«Ми погодили текст з американською стороною, там є декілька речей, які для нас принципово важливо було зафіксувати в частині протидії російській агресії. Коли ви побачите цей текст і частину, присвячену російській агресії, це буде свідченням незворотності американської політики щодо підтримки України у протидії РФ і російській агресії», — відповів міністр на запитання Укрінформу.

Він підкреслив, що хартія – це стратегічний документ, який на десятиліття визначатиме, за якими напрямами розвиватимуться відносини між Україною і Сполученими Штатами. «Тобто, теоретично можуть змінюватися адміністрації в Білому домі, але хартія продовжуватиме діяти», — підкреслив глава МЗС України.

Водночас, за його словами, Україна і США уже зараз напрацьовують конкретні кроки взаємодії не тільки в стратегічному майбутньому, але і в найближчій перспективі.

«Ми вже уклали цього року безпекову угоду зі США, і наше Міноборони спільно працює з американськими колегами, щоби «розшивати» її в конкретні програми і проєкти взаємодії», — зауважив Кулеба.

Читайте також: Україна може в лютому підписати угоду про ЗВТ з Туреччиною – Кулеба

У цьому зв’язку він також підкреслив, що під час нинішнього візиту до Вашингтона українська делегація також матиме зустрічі в Пентагоні, Раді національної безпеки США й експертних колах, які впливають на формування американської політики.

Як повідомляв Укрінформ, у середу, 10 листопада заплановане засідання Комісії стратегічного партнерства Україна-США, на якому головуватимуть глави зовнішньополітичних відомств Дмитро Кулеба й Ентоні Блінкен. Планується, що вони підпишуть оновлену Хартію Україна-США про стратегічне партнерство, яка замінить попередній документ, укладений ще в 2008 році між двома країнами.

Share

Статьи по теме

Последние новости

У білорусі затримали батьків відомої оперної співачки Левчук

Читать всю статью

Мы в соцсетях

Наши партнеры

Polysad.com - Комнатные цветы и растения, садовые цветы и названия.
CZM.ua - Клиника лечения наркозависимости - ЦЗМ Украина.
Alt-center.com - Наркологическая клиника "Альт-центр".
UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY