ПолiтДумка

Кулеба у Європарламенті: Маємо створити повноцінний Спецтрибунал за злочин агресії проти України

28 ноября
17:31 2023

Спеціальний трибунал за злочин агресії проти України не дозволить керівництву Росії уникнути відповідальності за скоєні під час повномасштабної війни звірства.

Про це заявив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба під час на конференції «Справедливість і відповідальність за війну Росії проти України. Рекомендації та шлях вперед», яка проходила у Європейському парламенті в Брюсселі, передає Укрінформ з посиланням на сайт МЗС України.

Як зазначив глава української дипломатії, однією із основних причин продовження агресії РФ проти України є надія Володимира Путіна на те, що війна на виснаження чи заморожений конфлікт дозволять Росії та її керівництву уникнути відповідальності за скоєні злочини.

«Ми вже бачили, як швидко можуть спалахувати війни. На жаль, у світі існує багато сил, які вірять у війну як дієвий спосіб досягнення їхніх цілей. Якщо ці сили побачать, що російська агресія призвела для Москви до певних неприємностей, але загалом дозволила досягти цілей цієї агресії, то ніщо не завадить їм повторити російські дії в інших частинах світу», – наголосив Кулеба.

Міністр висловив вдячність Європейському парламенту та його членам за тверду і принципову позицію щодо необхідності покарання РФ, а також представникам Міжнародної асоціації юристів та Асоціації правників України за їхні зусилля на підтримку створення Спеціального трибуналу.

«Росія нині воює за безкарність. Натомість Україна воює за справедливість. Це одна з багатьох відмінностей між ними та нами. Від нас усіх – лідерів, міністрів, депутатів, експертів, правників та усіх людей – залежить, який бік ми оберемо», – заявив міністр.

Кулеба наголосив, що Спеціальний трибунал також дозволить досягти справедливості за загиблих українських військовослужбовців. За словами міністра, покарання за злочин агресії проти України є невіддільною складовою забезпечення повної та всебічної відповідальності, яка є однією із ключових складових Формули миру Президента Зеленського.

«Злочин агресії проти України скоєно. Він має бути покараний. Якщо ми дозволимо Путіну та його соратникам уникнути відповідальності за злочини, ми приречемо наших дітей жити у світі, повному війн і несправедливості. Маємо відкласти всі політичні та правові розбіжності та створити повноцінний Спеціальний трибунал за злочин агресії проти України», — заявив він.

Очільник МЗС окремо наголосив на необхідності розв’язання питання імунітетів так званої «трійки»: Путіна, його прем’єр-міністра та міністра закордонних справ.

Читайте також: Кориневич: На конференції у Парижі обговорили забезпечення відповідальності за злочин агресії

Як повідомлялося, в інтерв’ю Укрінформу генпрокурор Андрій Костін заявляв, що Координаційна група з 38 країн розглядає варіант створення так званого інтернаціоналізованого трибуналу щодо злочину агресії Росії проти України, а також модель трибуналу на підставі резолюції Генасамблеї ООН. Інтернаціоналізований трибунал може судити за українським законодавством, яке передбачає заочне засудження, проте надає Путіну імунітет. Водночас створення трибуналу через ООН може не відбутися через позицію низки країн.

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба 28-29 листопада здійснює візит до Брюсселя з метою мобілізації політичної та військової підтримки з боку держав-членів ЄС і НАТО.

Share

Статьи по теме

Последние новости

Запрошення України до НАТО може сприяти забезпеченню миру — Расмуссен

Читать всю статью

Мы в соцсетях

Наши партнеры

UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY

EA-LOGISTIC: Международные грузоперевозки – всегда своевременно и надежно!