ПолiтДумка

Кулеба з главою МЗС Туреччини готуватимуть домовленості до зустрічі президентів

07 октября
12:15 2021

Міністри закордонних справ України і Туреччини Дмитро Кулеба та Мевлют Чавушоглу у Львові спільно готуватимуть домовленості до зустрічі президентів країн.

Як передає Укрінформ, про це Кулеба повідомив у Фейсбуці.

«Позавчора ми з турецьким другом і колегою Мевлютом Чавушоглу бачилися у Варшаві, а вже сьогодні та завтра приймаю його у Львові. Стратегія зовнішньополітичної діяльності України визначає пріоритетом зміцнення безпеки Чорноморського регіону, зокрема із залученням потенціалу НАТО. Туреччина — наш ключовий союзник у цьому завданні. Плюс у нас насичений двосторонній порядок денний», — заявив Кулеба.

За його словами, серед тем переговорів: відновлення безпекового балансу у Чорному морі, розвиток Кримської платформи та «Квадриги», безпілотники, торгівля та багато іншого. Сторони спільно готуватимуть домовленості до чергової зустріч президентів України і Туреччини, зауважив Кулеба.

«Я давно хотів почати приймати іноземних гостей не лише в столиці. Київ прекрасний і свій, але в Україні ще багато прекрасних міст. Дипломатична активність та візити високих гостей здатні привернути до них додаткову міжнародну увагу. А отже, створити додаткові нові економічні можливості», — наголосив Кулеба.

Читайте також: Глава МЗС Туреччини: Потрібно підтримувати прагнення України та Грузії вступити в НАТО

За його словами, «Львів зайвий раз представляти не треба. На сьогодні та завтра заплановано багато. Переговори, міжнародна дипломатична конференція, зустріч з бізнесом, відвідання важливих для наших двох держав історичних місць».

«Потрібно завжди пам’ятати про роль півдня в нашій історії. Візантії, а згодом Османської імперії. Вона завжди була великою. Про це особливо символічно нагадає нам з Мевлютом Церква Святого Духа 1596 року, в якій правив батько Роксолани, і яку ми відвідаємо», — зауважив міністр.

Як повідомляв Укрінформ, у Львові 7-8 жовтня пройде дев’яте засідання спільної групи стратегічного планування України і Туреччини, у якому на запрошення Кулеби візьме участь його турецький колега Чавушоглу.

Фото: МЗС

Share

Статьи по теме

Последние новости

Динамо терпит пятое поражение подряд и вылетает из Лиги чемпионов: смотреть голы

Читать всю статью

Мы в соцсетях

Наши партнеры

Polysad.com - Комнатные цветы и растения, садовые цветы и названия.
CZM.ua - Клиника лечения наркозависимости - ЦЗМ Украина.
Alt-center.com - Наркологическая клиника "Альт-центр".
UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY