ПолiтДумка

КВУ погоджується з БЮТ, що були зловживання, однак не вважає їх критичними

Октябрь 14
15:07 2012

Понеділок, 08 лютого 2010, 15:21 адміністратор

Комітет виборців України не зафіксував критичну масу порушень, яка б могла спотворити результати волевиявлення на виборах Президента України.  

Про це у Києві заявив голова правління КВУ Олександр Черненко. Водночас він повідомив, що другий тур виборів президента та підрахунок голосів відбувалися в більш складній та напруженій атмосфері. Зокрема відзначено високий рівень конфліктності в роботі комісій, суперечливі та взаємовиключні рішення ЦВК та судів.

Найбільш масовими порушеннями, за його словами,були мобілізація виборців і доставка їх на дільниці, включення у списки виборців рішеннями дільничних комісій та спроби голосування виборцями або членами комісій за інших осіб. Серед інших зловживань Черненко також назвав порушення прав спостерігачів і представників ЗМІ бути присутніми на дільницях, погрози та тиск на членів комісій і спостерігачів, спроби винесення бюлетенів з дільниць та голосування поза межами дільниць, наявність на дільницях авторучок з чорнилами, що зникають, спроби вкидання бюлетенів під час голосування та підрахунку голосів, вимкнення світла на дільницях під час підрахунку голосів та порушення процедури підрахунку голосів і прийому протоколів тощо.

На цих підставах КВУ припускає, що деякі з цих порушень можуть стати підставою для невизнання результатів виборів на окремих дільницях.

Про наявність таких порушень на виборах говорять і в штабі БЮТ. «Весь набір фальсифікацій, хаос на дільницях, хаос у виборчих комісіях, тиск — все це дозволяє ставити під сумнів результати голосування як у Луганській, так і в Донецькій області», — заявив БЮТівець Андрій Шевченко. Як повідомляє офіційний сайт БЮТ, Шевченко не виключив, що команда Юлії Тимошенко буде оскаржувати результати голосування.

Про аналогічні порушення говорить і керівник виборчого штабу БЮТ на Сумщині Володимир Полохало.

В той же час у КВУ заявляють, що не зафіксували масових фактів фальсифікацій, які б могли скорегувати або спотворити волевиявлення громадян. (КВУ вважають наближеним до Секретаріату Президента)

Share

Статьи по теме

Последние новости

    Хакеры научились взламывать спутники, причем практически беззатратно

Хакеры научились взламывать спутники, причем практически беззатратно

Читать всю статью

Мы в соцсетях