ПолiтДумка

Латвія закликає ЄС до спільної позиції зі США щодо ескалації біля українського кордону

19 мая
01:46 2021

Негативний розвиток подій в Україні, який може спричинити російська агресія, матиме дуже великі наслідки для Європейського Союзу та країн-партнерів.

Таке переконання висловив віцепрем’єр-міністр, міністр оборони Латвії Артіс Пабрікс у ході Берлінської безпекової конференції (Berlin Security Conference) у вівторок, передає кореспондент Укрінформу.

«Якщо щось зараз станеться з Україною, це матиме дуже великий вплив на майбутнє ЄС і особливо на його кордони, такі, як країни Балтії, Фінляндію, Польщу та нижче до Чорного моря – Румунію, Болгарію, нашого партнера в НАТО Туреччину тощо», — заявив Пабрікс.

Читайте також: Зеленський обговорив зі спікеркою Сейму Латвії ситуацію на сході та в окупованому Криму

«Україна – не член НАТО, не член ЄС, але Україна є наразі нашим союзником як таким, оскільки українці поділяють наші погляди, наші цінності», — додав політик.

Він зазначив, що балтійські країни, коли йдеться про Україну, про нарощування російських військ поблизу українського кордону «драматичними темпами», хотіли б бачити, що великі держави ЄС були б «100-відсотково в одному ключі з Вашингтоном». Натомість те, що спостерігалось останнім часом у європейських ЗМІ, — це розмови про необхідність нарощування діалогу з Росією, що «обидві сторони» мають заспокоїтися. «Але ми всі знаємо, що ми не можемо нічого говорити про нарощування української військової присутності, так само як грузинської у Грузії. Вони (ці країни) фактично є жертвами російського тиску і ймовірної російської агресії», — заявив латвійський урядовець.

Віцепрем’єр-міністр зазначив, що й країни Балтії своєю чергою потребують від своїх партнерів по ЄС чіткого розуміння того, «що це не жарт — жити в сусідстві з Росією», щоб вони не мали рожевих окулярів, щоб були готові послати війська та допомогти військово в разі необхідності.

Читайте також: Латвія створила депутатську групу Кримської платформи

Балтія дуже серйозно сприймає загрози безпеці та на своєму рівні добре готується до захисту. Зокрема, поінформував член уряду, з 2024 у школах Литви буде запроваджено обов’язкові дворічні навчальні курси з питань криз, військової та цивільної освіти. В республіці проводяться навчання для цивільної інфраструктури аби не допустити кібератак, як це сталося днями в США, намагаються протистояти щоденній пропаганді з боку РФ.

Країни Балтії в багатьох аспектах можна розглядати як «лакмусовий папірець» відносин ЄС з Росією, зазначив Пабрікс. Німеччину там сприймають великою мірою як лідера, найбільшу країну з найбільшою відповідальністю, але відповідальність означає не лише гуманітарну допомогу, не лише дипломатію та прагнення до діалогу. «Адже якщо ми говоримо про діалог з Росією, то до того, як його розпочати, ми повинні знати, чого ми хочемо досягти, коли сідаємо за один стіл з росіянами. Тому що розговори заради перспективи говорити нічого нам не дадуть. Ми маємо знати, чого ми хочемо. Росіяни знають, чого хочуть вони, а ми подекуди — не знаємо», — заявив міністр оборони.

Читайте також: Латвія засуджує дії РФ на сході України і в Чорноморському регіоні — спікер Сейму


Він констатував, що в Заходу недостатньо механізмів вчасного реагування на виклики, отже треба вдосконалювати політику в ЄС і сусідстві. Пабрікс пропонує, у пандемічній термінології, знайти «кращу вакцину для ЄС проти цих геополітичних викликів», з якими він стикається.

Як повідомлялось, дводенний форум Berlin Security Conference-2021 проходить у віртуальному форматі за участю близько 100 експертів в галузі безпеки та міжнародних відносин.

Фото: xtv.lv


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/politdumkakiev/public_html/wp-content/themes/legatus-theme/includes/single/post-tags.php on line 5
Share

Статьи по теме

Последние новости

Бывший игрок Кривбасса не сыграет против Динамо

Читать всю статью

Мы в соцсетях

Наши партнеры

UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY

EA-LOGISTIC: Международные грузоперевозки – всегда своевременно и надежно!