ПолiтДумка

Литва хоче винести на засідання Євроради початок переговорів про вступ України до ЄС

11 января
19:30 2023

Литва робитиме все можливе, аби включити до порядку денного засідання Європейської ради 8-9 лютого питання про початок переговорного процесу про вступ України до ЄС.

Про це заявив Президент Литви Гітанас Науседа на з спільній президентами України і Польщі пресконференції у Львові, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Ухвалення рішення про надання Україні статусу кандидата ( в члени ЄС. – ред.) було дуже важливим. Зараз нам треба рухатися далі, до нових досягнень. Ваша країна у такі складні часи війни реалізує всі рекомендації, необхідні для початку переговорного процесу про повноцінне членство в ЄС. Я впевнений, що дуже скоро ми матимемо можливість обговорити це питання на рівні Європейської ради на засіданні 9-10 лютого. Наша країна робить усе можливе для того, щоб включити його до порядку денного цього засідання», — сказав Науседа.

Він додав, що учасники засіданні могли б обговорити прогрес, якого досягла Україна у реалізації семи рекомендацій Єврокомісії.

«Я думаю, що за головування Швеції будуть зроблені конкретні кроки щодо прискорення процесу перемовин (про членство України в ЄС – ред.), — спрогнозував Президент Литви.

Як повідомлялося, віцепрем’єр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина заявила 8 січня, що Україна розраховує вже навесні отримати офіційну оцінку Європейської комісії щодо виконання семи рекомендацій, що прокладе шлях до наступних кроків на шляху до членства в ЄС.

Читайте також: Реформи для вступу у Євросоюз підтримують три чверті українців

Президент Володимир Зеленський за підсумками онлайн-зустрічі із прем’єр-міністром Швеції Ульфом Крістерссоном 6 січня повідомив, що влада та українці розраховують на початок переговорів про вступ України до Європейського Союзу за головування Швеції в Раді ЄС.

У червні 2022 року Єврокомісія рекомендувала надати Україні статус країни-кандидата в члени ЄС за умови виконання семи рекомендацій, які стосуються боротьби з корупцією та відмиванням коштів, ухвалення антиолігархічного законодавства та нового закону про ЗМІ, забезпечення прав національних меншин, а також конституційної, антикорупційної та судової реформ.

Голова Верховної Ради Руслан Стефанчук 14 грудня повідомив, що український парламент виконав свої зобов’язання та ухвалив закони, необхідні для виконання семи рекомендацій Єврокомісії.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/politdumkakiev/public_html/wp-content/themes/legatus-theme/includes/single/post-tags.php on line 5
Share

Статьи по теме

Последние новости

МЗС — про статус Криму: Це не предмет для обговорення чи компромісів

Читать всю статью

Мы в соцсетях

Наши партнеры

UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY

EA-LOGISTIC: Международные грузоперевозки – всегда своевременно и надежно!