ПолiтДумка

Макрон у Варшаві говоритиме про миротворчу місію в Україні — ЗМІ

11 декабря
13:39 2024

Президент Франції Еммануель Макрон прибуде у четвер до Варшави для обговорення, зокрема, можливого розгортання в Україні миротворчої місії.

Про це пише в середу видання Rzeczpospolita, передає Укрінформ.

Газета звертає увагу, що минулої суботи у Парижі Макрон зустрівся з обраним президентом США Дональдом Трампом, а згодом до них приєднався глава Української держави Володимир Зеленський.

«Наскільки я розумію, Еммануель Макрон сказав Дональду Трампу, що Європа не тільки не може залишатися осторонь переговорів США з Росією, тому що вона має тут свої серйозні безпекові інтереси, але також готова долучитися до цього процесу фінансово і, перш за все, нести ризики, пов’язані із захистом українського суверенітету», — цитує видання колишнього заступника генсека НАТО Каміля Гранда.

Як наголошує видання, з огляду на військовий та географічний потенціал участь Польщі у можливій миротворчій місії є «ключовим» питанням.

Газета підкреслює, що суть французької пропозиції полягає в тому, що миротворча місія гарантуватиме: Кремль у майбутньому не порушить можливе припинення вогню та встановлену лінію розмежування. Ще в лютому Макрон вперше висунув ідею відправлення військ НАТО в Україну, при цьому не уточнивши, за яких умов це станеться. Згодом більш детально цю думку він висловив під час зустрічі з прем’єр-міністром Великої Британії Кіром Стармером 11 листопада в Парижі. З подібною метою 27 листопада він розмовляв в дистанційному режимі з лідерами скандинавських і балтійських країн (NB8) і Польщі, які зібралися у Швеції.

Експерт французького Інституту міжнародних відносин (IFRI) Елі Тененбаум, який працює над проєктом такої місії, пояснив, що вона може складатися з п’яти бригад чисельністю близько 40 тис. військових. Натомість Польща може взяти на себе командування однією з них.

За словами Гранда, є три шляхи надання Україні гарантій безпеки: німецький, ізраїльський та корейський. «Німецький» означає прийняти країну до НАТО навіть без остаточного встановлення її кордонів, як це було з Німеччиною в 1955 році. Однак США та ФРН цього не хочуть. «Ізраїльська» модель передбачає масове постачання зброї в Україну навіть після укладення миру. Це також непевний сценарій, враховуючи бюджетні труднощі як у США, так і в Європі. Натомість «корейська» модель є міжнародною миротворчою місією, яка понад 70 років охороняє лінію розмежування між Південною та Північною Кореями.

«Саме на цій третій моделі з включенням елементів першої та другої мали би базуватися гарантії безпеки для Києва», — підкреслив колишній високий чиновник НАТО.

Експерт наголосив, що Польща із своїм зростаючим військовим потенціалом і географічним положенням стає необхідним елементом такого плану. Саме через це Макрон приїжджає до Польщі. На його думку, до цієї місії, крім Франції і Польщі, могли би включитися також Німеччина (після парламентських виборів в лютому наступного року), Нідерланди, Велика Британія, Скандинавські країни, а також США навіть у символічному вимірі.

Читайте також: Макрон обіцяє назвати ім’я нового прем’єра упродовж 48 годин

Однак видання визнає: найбільшою проблемою на цьому шляху може бути безкомпромісна позиція Путіна, який на сьогодні не надсилає жодних сигналів того, що він готовий відмовитися від планів повного контролю над Україною.

Як повідомлялось, у Польщі останнім часом неодноразово заявляли, що зараз немає жодної дискусії на тему про можливе направлення країнами НАТО своїх військ в Україні. Віцепремєр-міністр, міністр національної оборони РП Владислав Косіняк-Камиш нещодавно зазначив, що Польща навчає українські війська на своїй території і не має наміру направляти свої війська в Україну.

Фото: gettyimages


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/politdumkakiev/public_html/wp-content/themes/legatus-theme/includes/single/post-tags.php on line 5
Share

Статьи по теме

Последние новости

Трамп хоче припинити війну справедливим миром, і ця позиція збігається з українською — Єрмак

Читать всю статью

Мы в соцсетях

Наши партнеры

UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY

EA-LOGISTIC: Международные грузоперевозки – всегда своевременно и надежно!