ПолiтДумка

Малюська прогнозує, що затягнути підписання закону про олігархів не вдасться

23 сентября
21:36 2021

Міністр юстиції Денис Малюська заявив, що Верховна Рада ухвалила закон про олігархів «у цілком прийнятному вигляді, без перекручування та розмивання змісту».

Як передає Укрінформ, про це він написав у Фейсбуці.

«У липні Володимир Зеленський та уся наша команда придбала черговий квиток на війну – був зареєстрований законопроєкт №5599 про олігархів. Артилерійський вогонь з боку олігархічних медіа та спокусу олігархічними грошима абсолютна більшість членів владної команди перенесла достойно і перші бої стали переможними: сьогодні законопроєкт проголосований Верховною Радою у другому читанні у цілком прийнятному вигляді, без перекручування та розмивання змісту. Далі буде теж непросто», — заявив Малюська.

Він не виключив, що «підписання та публікацію тексту точно будуть намагатися затягнути та блокувати, будь-які висновки Венеційської комісії (навіть цілком позитивні) будуть використовувати задля того, щоб поставити під сумнів конституційність закону, закон оскаржать до Конституційного Суду України, законопроєкт і його імплементацію будуть атакувати за допомогою медіа, групи кращих юристів країни з приватного сектору будуть придумувати схеми, як вивести олігархів з-під дії закону, усі рішення про визнання особи олігархом будуть оскаржені до Верховного Суду та ЄСПЛ».

«Їх завдання мінімум – затягнути імплементацію закону на якомога довше, бажано до наступних виборів до парламенту. Завдання максимум – забезпечити втрату чинності законом і відбити бажання будь-якого політика повторювати такі спроби. Вангую – ці спроби будуть невдалими», — вважає Малюська.

Він зауважив, що єдиний оптимальний вихід для олігархів – перестати бути олігархами і позбутися однієї або кількох ознак своєї «олігархічності»: продати або розподілити монопольний бізнес, відійти від політики або продати свої медіа за ринковою ціною.

«На усе це їм відведено 6 місяців. Якщо цього не трапиться, контакти таких олігархів з чиновниками стануть прозорими – чиновники будуть зобов’язані про них повідомляти, олігархи не зможуть фінансувати політичну діяльність, олігархи не зможуть брати участь у великій приватизації, і, найважливіше, олігархи стануть олігархами цілком офіційно, що стане важливою пересторогою для їх контрагентів по бізнесу», — підкреслив міністр юстиції.

Читайте також: Зеленський заявив про тиск на депутатів та інтриги навколо ухвалення закону про олігархів

Як повідомлялося, Верховна Рада в четвер, 23 вересня, ухвалила закон «Про запобігання загрозам національній безпеці, пов’язаним із надмірним впливом осіб, які мають значну економічну або політичну вагу в суспільному житті (олігархів)» (законопроєкт №5599). Документ підтримали 279 народних депутатів.

Share

Статьи по теме

Последние новости

Монастирський прокоментував підробку COVID-сертифіката екснардепом Савченко

Читать всю статью

Мы в соцсетях

Наши партнеры

Polysad.com - Комнатные цветы и растения, садовые цветы и названия.
CZM.ua - Клиника лечения наркозависимости - ЦЗМ Украина.
Alt-center.com - Наркологическая клиника "Альт-центр".
UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY