Матернова — про початок переговорів щодо вступу України в ЄС: Процес не зупинений, він триває
Посол Європейського Союзу в Україні Катаріна Матернова заявила, що процес початку переговорів щодо вступу України до ЄС триває, водночас нагадавши українській стороні, що відносини з сусідами є найважливішими.
Про це вона сказала на спеціальній події Київського безпекового форуму, присвяченій третій річниці повномасштабного вторгнення Росії в Україну, повідомляє кореспондент Укрінформу.
«Процес (початку переговорів України про вступ до ЄС — ред.) не зупинено, процес триває, але, щоб вступити до Європейському Союзу, звісно, необхідна єдність», — сказала дипломат.
Вона зазначила, що «кожного дня, кожної години» у процесі вступу України до ЄС можна побачити крок уперед і крок назад, але «єдність була з самого початку, і ми просунулися досить далеко».
«Ми вже багато чого досягли, і впевнена, що ми багато досягнемо на цьому напрямку (початку переговорів про вступ — ред). Ми також дуже наполегливо говоримо нашим українським друзям, що відносини із сусідами є найважливішими, про це треба дбати і розуміти точку зору інших», — зазначила посол ЄС.
За словами Матернової, вона усвідомлює, що під час жорстокого нападу Росії Україна зосереджена на цій проблемі.
«Але треба зосереджуватися і на інших речах, бачити, що відбувається, і шляхи виходу з ситуації. Я впевнена, що ми знайдемо вихід і продовжимо працювати. Я би не драматизувала ситуацію, називаючи її зупинкою процесу вступу. У нас таке було, і ми завжди через це проходили», — зауважила дипломат.
Як повідомляв Укрінформ, Угорщина, використовуючи принцип одностайності рішень щодо розширення ЄС, заблокувала відкриття першого кластера переговорів щодо членства України в Європейському Союзі «Основи», який стосується верховенства права.
Віцепрем’єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції – міністерка юстиції Ольга Стефанішина заявила, що блокування Угорщиною початку переговорів Україна-ЄС є «контроверсійною позицією», оскільки Будапешт знає, що Київ не має наміру погіршувати ситуацію угорської чи будь-якої національної меншини.
Фото: ksf.openukraine.org