Мінекономіки закликало Ірак доєднатись до реалізації української Формули миру
Мінекономіки запросило Республіку Ірак приєднатися до Формули миру, зокрема, до її частини щодо продовольчої безпеки.
Як передає Укрінформ, про це повідомляє пресслужба Мінекономіки, за підсумками обговорень першого віцепрем’єр-міністра Юлії Свириденко з Віцепрем’єр-міністром з питань міжнародних відносин, Міністром закордонних справ Республіки Ірак Фуадом Хусейном.
«Перед Україною постало два головних завдання: виграти війну та розпочати швидку відбудову вже зараз. Критично важливим для нас є питання гуманітарного розмінування. Ми зацікавлені отримати досвід та залучити допомогу країн-партнерів. Україна розглядає державу Ірак як важливого міжнародного партнера і сподівається на обмін досвідом у галузі розмінування», — зазначила Свириденко.
Вона додала, що головне завдання Уряду сьогодні – запустити процес гуманітарного розмінування, залучити якомога більше фахівців, які працюватимуть у цій галузі, шукати спецтехніку та обладнання за кордоном і організувати власне виробництво в Україні. Уряд сподівається, що міжнародні партнери допоможуть у підготовці саперів.
Окремо Свириденко запросила іракську сторону приєднатися до Формули миру, зокрема, до її частини щодо продовольчої безпеки. Вона підкреслила, що країни світу мають консолідуватися для подолання продовольчої кризи, продовольство має безперешкодно експортуватись до країн, де його потребують.
Також сторони обговорили можливість відновлення функціонування Україно-іракської Спільної комісії з питань торговельно-економічного та науково-технічного співробітництва. Зокрема, Україна зацікавлена в імпорті вуглеводнів, започаткуванні спільних проєктів у сферах, які Уряд визначив пріоритетними – енергетика, відновлення та будівництво житла і критичної інфраструктури, гуманітарне розмінування та відновлення економіки.
Як повідомляв Укрінформ, Президент Володимир Зеленський наголошує, що Формула миру є важливою платформою не лише для справедливого закінчення війни, яку розв’язала РФ проти України, – вона може стати універсальною основою для припинення інших збройних конфліктів.
Фото РадіоСвобода