ПолiтДумка

Молдова теж відчула наслідки розв’язаної росією війни проти України – Санду

24 августа
08:34 2022

Наслідки розв’язаної росією війни виходять далеко за межі України, Молдова теж відчула їх на собі.

Про це заявила Президентка Молдови Мая Санду під час онлайн-включення на другом саміті Кримської платформи, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Шість місяців ми живемо у світі свавілля, у світі без правил, оскільки росія воює проти України. Ця війна принесла невимовні страждання українському народу, підірвала міжнародний устрій, який ґрунтується на правилах… Наслідки цієї війни виходять далеко за межі України і нашого регіону – ми бачимо енергетичну, продовольчу кризу. Моя країна – не виняток”, — сказала Санду.

Вона зазначила, що молдовський народ мирний і відданий тому світові, де засадничі правила міжнародного права користуються повагою.

“Але ми не можемо збудувати регіональної безпеки у світі без правил. Жодна країна ніколи не почуватиметься в безпеці за таких умов”, — зауважила Президентка Молдови.

Водночас вона підкреслила, що Молдова ніколи не терпітиме несправедливості, і нагадала, що її країна від самого початку приєдналася до міжнародної спільноти, яка засудила російську війну проти України, і закликала до того, щоб покласти край цій агресії.

“Пане Президенте Зеленський, молдовські патріоти, яких у нашій країні переважна більшість, стоять на боці України і засуджують російську війну проти українського народу”, — запевнила Санду.

Вона нагадала, що Молдова надає допомогу Україні, зосереджуючи зусилля на підтримці тих українців, які були змушені рятуватися втечею і прибули до Молдови.

“Ми й далі з відкритими обіймами прийматимемо українців, які приїздять до нас, і допомагатимемо у гуманітарних питаннях”, — пообіцяла Президентка Молдови.

Санду також відзначила, що надання Україні та Молдові статусу кандидатів у члени ЄС було історичним рішенням.

“Процес вступу буде тривалим, вимагатиме послідовних зусиль, але ми віддані цій справі. Ми рішуче йдемо цим шляхом, ми не будемо слабкими, роз’єднаними, нерішучими”, — акцентувала вона.

Читайте також: Боррель – українцям: Разом ми — Європа, і разом ми — сила

Як повідомлялося, у Києві проходить другий саміт Міжнародної Кримської платформи за участі 60 країн і міжнародних організацій. З міркувань безпеки він проводиться в онлайн-форматі, але деякі представники міжнародної спільноти приїхали в Україну.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/politdumkakiev/public_html/wp-content/themes/legatus-theme/includes/single/post-tags.php on line 5
Share

Статьи по теме

Последние новости

Гвардиола: Я не знаю, что такое ротация

Читать всю статью

Мы в соцсетях

Наши партнеры

UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY

EA-LOGISTIC: Международные грузоперевозки – всегда своевременно и надежно!