На перелік пріоритетних реформ від США треба реагувати серйозно — Огризко
Колишній міністр закордонних справ, керівник Центру дослідження Росії Володимир Огризко вважає, що владі слід серйозно реагувати на запропонований США перелік пріоритетних реформ.
Таку думку дипломат висловив у інтерв’ю «Радіо NV», передає Укрінформ.
«Я не бачу тут жодної сенсації – ці всі речі вже говорені-обговорені не один десяток разів. Згадайте, скільки нам отих самих пропозицій, чи попереджень, чи зауважень надсилали посли країн «Сімки». Та безліч разів, я збився з ліку! Тому це чергове повторення, але вже не просто «вам варто було б зробити», а з чіткою прив’язкою і чіткою умовою: або Україна рухається вперед, або вона залишається сам на сам із своїми проблемами», — сказав Огризко.
За його словами, для української влади це навіть «не жовта картка, а вже вона десь починає червоніти»
«Я думаю, що на це вже треба буде реагувати серйозно, інакше під питання буде поставлено все те, що відбувається на фронті, а ми розуміємо, що це значить», — зауважив колишній міністр.
Він також нагадав, що у США триває передвиборчий період, й адміністрацію президента Байдена звинувачують у тому, що вона «виписує порожні чеки».
«Очевидно, що це політична гіпербола, зрозуміло, що ніяких порожніх чеків немає,.. але разом з тим тут же не тільки про чеки, тут же й про ту систему, яка в нас, на жаль, зберігається, про корупційні складові у прийнятті рішень, про закупівлі, про досі не реформовану правоохоронну систему, про нереформовану судову систему і мільйон інших речей, про які ми давно знаємо і чомусь удаємо, що «якось наступного разу». Тепер уже наступного разу не буде», — вважає дипломат.
Як повідомлялося, США у межах діалогу з Україною та іншими сторонами запропонували перелік пріоритетних реформ для обговорення та зворотного зв’язку на багатосторонній Координаційній платформі донорів для України у Брюсселі.
У ньому прописані зміни щодо пріоритетності впровадження реформ у визначені терміни: 0-3 місяці, 3-6 місяців, один рік, 18 місяців.
Зокрема, вони стосуються функціонування наглядових рад державних підприємств, антикорупційних органів (САП, НАБУ, НАЗК), Вищої ради правосуддя, загалом судової гілки влади.
Також пріоритетними протягом року вказані зміни в роботі Міністерства оборони України і усіх силових відомств.