ПолiтДумка

Надання Чехією політичного притулку Данилишину є ударом по Президенту Януковичу і його адміністрації (європейська преса)

14 октября
15:52 2012

Неділя, 16 січня 2011, 22:45

Василь Зілгалов США, ЄС, усі на Заході сьогодні консолідували свою позицію щодо ситуації в Україні і підтвердженням тому є новий рейтинг Freedom House за 2010 рік, за яким Україна з «вільної» перетворилася на лише «частково вільну» державу. Переслідування опозиції, неурядових організацій, утиски преси, придушення масових протестів – все це притаманне сьогодні для України.

Європейські газети переповнені наприкінці тижня інформаціями про Україну. Оглядачі резюмують, що надання Чехією політичного притулку Богдану Данилишину є «ударом по Президенту Януковичу і його адміністрації». Деякі видання також звертають увагу на заяву голови Європейської ради щодо фінансової ситуації в Україні, а також наголошують, що «Україна є серед найбільших грішників щодо виявлення нацистських злочинців».

Впливова лондонська «Файненшел Таймз» вважає, що надання Чехією політичного притулку колишньому українському міністра економіки уряду Юлії Тимошенко є «ударом по Президенту Януковичу і його адміністрації, яка наполягає на тому, що арешти близько 12 соратників Тимошенко та кримінальні звинувачення проти неї є лише ніби-то законними спроба боротися проти корупції». Лондонське видання наголошує, що США, ЄС, усі на Заході сьогодні консолідували свою позицію щодо ситуації в Україні і підтвердженням тому є новий рейтинг Freedom House за 2010 рік, за яким Україна з «вільної» перетворилася на лише «частково вільну» державу. Переслідування опозиції, неурядових організацій, утиски преси, придушення масових протестів – все це притаманне сьогодні для України. Вина за це повністю лежить на владі Віктора Януковича, приходять до висновку у «світі демократії».

Європейські газети, зокрема, EUObserver, звернули увагу на заяву голови Європейської ради Германа Ван Ромпея, в якій він запевнив під час перебування в Лондоні, що «Європейський Союз зробить все для утримання стабільності в єврозоні». Ван Ромпей також наголосив, що «твердження про більшу небезпечність фінансових ризиків деяких країн єврозони, аніж у таких найбідніших країнах, як Україна чи Аргентина – абсурдні». Президент Ромпей зауважив – «це є абсурдним тому, що євро має цілком здорову основу та й економічне зростання у 2010 році на загал добре».

Чеська «Днес» інформує про звіт всесвітньовідомого «мисливця» за нацистами – Центру Сімона Візенталя, в якому наголошено, що за 2009-10 роки у світі перед законом постало понад 850 колишніх нацистів. Особливо багато для цього зробив уряд Німеччини, який притягнув до відповідальності понад 200 нацистських злочинців. До цього часу найбільшою «грозою» для колишніх нацистів були США. Як повідомляє чеська газета, у звіті Центру Сімона Візенталя названо найбільших грішників щодо пасивності у переслідуваннях колишніх нацистів – це «Австрія, Норвегія, Швеція, Сирія, Австралія, Канада, Естонія, Угорщина, Литва та Україна». Серед найбільш гучних справ щодо колишніх нацистів названо справу 90-річного українця Івана Дем’янюка у Мюнхені, де суд ще триває, справу колишнього глави поліції Хорватії Міловоя Ашнера, якого Австрія не бажає видати хорватам, та 95-річного Сандо Кепіро, причетного до знищення понад тисячі людей у 1942 році в Новому Саду в Сербії.

Джерело: http://www.radiosvoboda.org/articleprintview/2276581.html

Tags
Share

Статьи по теме

Последние новости

Россия попытается захватить больше территорий до прибытия помощи США — ISW

Читать всю статью

Мы в соцсетях

Наши партнеры

UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY

EA-LOGISTIC: Международные грузоперевозки – всегда своевременно и надежно!