ПолiтДумка

Напередодні місцевих виборів режим намагається усунути найбільшу опозиційну силу від участі в них

14 октября
15:39 2012

Тарас Кузьо
Турчинов є основною мішенню вибіркової «кампанії проти корупції» влади. На заарештованих чиновників уряду Тимошенко 2007-2010 років тиснуть заради того, щоб вони дали «свідчення» проти Турчинова…Кандидатів у депутати від БЮТ призначає адміністрація Президента Януковича

Як написав «Kyiv Post» у своїй редакційній статті «Варварська нація», «Президент Янукович розпочав фальшивий наступ на корупцію». Насправді, написано в «Kyiv Post», це ніщо інше, як «переслідування політичних ворогів. Правляча команда не має жодного наміру долати корупцію чи розслідувати випадки зловживання владою, оскільки багато її представників задіяні в злочинах національного масштабу. Проте переслідувати тих, хто входив до команди екс-прем’єра Юлії Тимошенко, їм ніщо не заважає».

Українців ніколи не переконають у тому, що «корумповані» політики є лише в БЮТ. А як щодо мільярдів гривень, незаконно привласнених олігархами протягом останніх двадцяти років, крадіжки «Криворіжсталі» Віктором Пінчуком і Рінатом Ахметовим або доходів, отриманих з експорту газу корупційними способами? До того часу, як уряд Юлії Тимошенко змусив Пінчука і Ахметова повернути «Криворіжсталь» державі, вони отримали багатомільйонні прибутки, частину з яких було використано для плати за маєток Пінчука в Лондоні вартістю 160 мільйонів доларів.

Чому уряд Азарова не переслідує їх? Очевидно, тому що Пінчук і Ахметов є союзниками команди Януковича та фінансували його виборчу кампанію.

Генеральний прокурор Олександр Медведько розповів журналу «Профіль» (9 вересня), що президент «поставив чіткі завдання посилення боротьби з корупцією, в тому числі у вищих ешелонах влади. І вони виконуються». Медведько, який сам родом з Донецька і був призначений на цю посаду колишнім Президентом Ющенком, здається, не звертає жодної уваги на аномальну ситуацію, за якої звинувачення в «корупції» висувають лише проти колишніх членів уряду Юлії Тимошенко.

Чи справді Медведько хоче, щоб українці повірили в те, що в Партії регіонів та «Нашій Україні», двох політичних силах, що найбільше виграли від корупції в енергетичному секторі, чи Блоці Литвина немає корупціонерів? Опитування населення свідчать про те, що українці переконані, що найбільш корумпованою української партією є Партія регіонів.

Іронія полягає в тому, що Олександра Турчинова викликали до СБУ за звинуваченнями в розкраданні державного майна за схемою, яку впровадив уряд Януковича 2006-2007 років. Схему корупції «Нафтогазу України» і Державного комітету України з державного матеріального резерву було створено урядовою постановою від 27 липня 2007 року (номер 947/7) «Про внесення змін до номенклатури». Її ціллю був продаж газу підприємствам, близьким до тодішнього прем’єр-міністр Януковича, за заниженими цінами.

Турчинов сказав, що коли Тимошенко очолила уряд в грудні 2007 року, «ми заборонили відпускати газ відповідно до цієї злочинної схеми» (УНІАН, 1 вересня). Тодішнього заступника голови Держкомрезерву Миколу Сіньковського також призначив Янукович. Через це Турчинов має чисту совість, проте сумнівається, що тих, хто стояв за урядовою постановою 947/7 та отримував прибутки завдяки їй, коли-небудь притягнуть до відповідальності.

Турчинов є основною мішенню вибіркової «кампанії проти корупції» влади. На заарештованих до цього чиновників уряду Тимошенко 2007-2010 років, таких як колишній голова Державної митної служби Анатолій Макаренко та перший заступник голови правління «Нафтогазу» Ігор Діденко, тиснуть заради того, щоб вони дали «свідчення» проти Турчинова. Колишній Міністр внутрішніх справ Юрій Луценко розказав газеті «Сегодня» (26 серпня), що Генеральна прокуратура «вирішує тільки одну задачу – шукає компромат на Олександра Турчинова, і вірогідність його арешту висока».

Окрім Макаренка і Діденка, під арештом перебуває і колишній тимчасовий виконувач обов’язків міністра оборони Валерій Іващенко. Колишній Міністр економіки Богдан Данилишин переховується від слідства і був поміщений у список розшукуваних Інтерполом.

Джерело в СБУ повідомило журнал «Фокус» (25 серпня), що «саму Тимошенко чіпати не будуть. Усі розуміють, що це їй тільки на руку. Але висмикнути Турчинова – це буде по ній дуже сильний удар. Адже саме він є головним організатором у Тимошенко».

Політичний експерт Віктор Небоженко додав: «Це буде гучний піар-арешт. Швидше за все, ближче до Нового року». У свою чергу, депутат від БЮТ Сергій Власенко сказав: «Арештовувати Тимошенко владі невигідно з точки зору електоральної підтримки, але при цьому вони будуть робити все, щоб обмежити свободу людей, які були навколо неї» (Українська правда, 26 серпня).

Одне з основних завдань переслідування Турчинова полягає в тому, щоб підірвати економічну основу партії «Батьківщина», оскільки саме він відповідає за фінансові відносини партії з її спонсорами. Небоженко вбачає завдання влади в тому, щоб «злякати і змусити бізнесменів перейти на сторону нової влади».

Після того, як 8 вересня Турчинов вийшов із будівлі СБУ, він сказав, що «політичні репресії» проводять з використанням «сфабрикованих замовних справ». Тим часом «із СБУ роблять каральний орган».

Лідер опозиції Юлія Тимошенко загрожує частково бойкотувати місцеві вибори 31 жовтня через «політичне рейдерство». У відкритому листі до Президента Віктора Януковича Тимошенко загрожує бойкотувати вибори у п’ятьох областях у разі, якщо «рейдерську діяльність не буде припинено».

Ця загроза стосується 5 із 25 областей України – Київської, Львівської, Івано-Франківської, Харківської та Луганської – де президентська команда, а також міністри юстиції та внутрішніх справ неконституційним способом втручаються у внутрішні справи очолюваної Тимошенко партії «Батьківщина». У двох із цих областей – Київській і Львівській – «Батьківщина» є найпопулярнішою політичною силою. Цей комплекс заходів намагається вразити політичну силу Тимошенко у двох стратегічно важливих регіонах, вузлових точках Центральної та Західної України.

Втручання здійснюють чотирма способами.

По-перше, Міністерство юстиції відмовляється реєструвати нових голів обласних партійних осередків «Батьківщини» і продовжує працювати з тими головами, яких було усунено. З часу президентських виборів в партії «Батьківщина» було проведено ревізію голів місцевих осередків заради усунення корумпованих та політично нелояльних членів.

По-друге, здійснюється втручання в роботу Печерського районного суду в Києві для того, аби блокувати проведення місцевих партійних конференцій, на яких обирають нових голів. Таке втручання у внутрішні справи політичних партій, каже Тимошенко, є прямим порушенням Конституції та законодавства.

По-третє, Міністерство внутрішніх справ незаконно виготовляє копії печаток місцевих осередків партії, а Міністерство юстиції видає фальшиві свідоцтва про реєстрацію усунутим головам.

По-четверте, голова Адміністрації Президента Сергій Льовочкін використовує цю ситуацію для того, щоб складати списки «кандидатів» від партії «Батьківщина», яких затверджують усунуті голови місцевих осередків. «Іншими словами, кандидатів у депутати від нашої партії призначає не партія, а Адміністрація Президента Януковича», – поскаржилася Юлія Тимошенко.

Кримський осередок партії також зазнав удару. Атака на нього має два завдання: знищити місцевий партійний осередок і найбільшу незалежну телекомпанію півострова, якою володіє Андрій Сенченко, голова кримського осередку партії «Батьківщина». Служба безпеки України (СБУ) здійснила незаконні дії проти одного з бізнесів Сенченка, яхтового клубу «Золотий символ», без необхідного рішення суду.

Метою цього, знову ж таки, є створення перешкод для участі партії «Батьківщина» в очікуваних місцевих виборах. «Це робиться з метою дезорганізації опозиції на старті місцевих виборів, щоб не дати нам нормально провести кампанію, сформувати виборчі комісії, зареєструвати наших кандидатів і т. д.», – сказав Сенченко.

Ця стратегія сіяння хаосу всередині партії «Батьківщина» не узгоджується з заявами президента стосовно того, що він приніс політичну стабільність в Україну, чи з його запевненнями у відданості українській демократії, які він неодноразово повторював перебуваючи в Німеччині. Разом з тим, стратегія знищення головної опозиційної сили використовує й механізм вибіркового правосуддя.

Протягом 1996-2002 років подібну тактику проти бізнесменів, які підтримували опозицію, застосовувала Державна податкова адміністрація на чолі з теперішнім Прем’єр-міністром Миколою Азаровим. Турчинов також очолює виборчий штаб партії «Батьківщина», і тому будь-які кримінальні звинувачення проти нього негативно вплинуть на шанси партії на місцевих виборах 31 жовтня.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/politdumkakiev/public_html/wp-content/themes/legatus-theme/includes/single/post-tags.php on line 5
Share

Статьи по теме

Последние новости

Ультрас Милана требуют отставки Стефано Пиоли

Читать всю статью

Мы в соцсетях

Наши партнеры

UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY

EA-LOGISTIC: Международные грузоперевозки – всегда своевременно и надежно!