ПолiтДумка

Нардеп Третьякова пояснила, чому в Україні потрібно підвищувати пенсійний вік

Сентябрь 20
18:26 2020

Підвищення пенсійного віку в Україні — невідворотний процес. Його можна відкласти на кілька років, проте уникнути його не вийде. Чому вік виходу на пенсію все-таки доведеться підвищувати, пояснила в ефірі "Апостроф TV" голова Комітету Верховної Ради з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів нардеп Галина Третьякова.

На сьогодні в Україні вік виходу на пенсію дорівнює 60 рокам. Однак уже зараз багато наших співгромадян не можуть в такі роки вийти на заслужений відпочинок через те, що їм бракує страхового стажу для виходу на пенсію. Тобто, багато людей, в силу обставин, працювали нелегально. Від них не надходили внески до Пенсійного фонду і, тепер, відпрацювавши по кілька десятиліть, вони не можуть "нашкребти" собі необхідний страховий стаж для виходу на пенсію. Тому зараз фактично в Україні існує три віки виходу на пенсію. У 60 виходять ті, кому вистачає страхового стажу. У 63 — люди, яким бракує кількох років для отримання пенсії. І в 65 — ті, в кого є хоча б мінімальний страховий стаж (15 років), щоби поповнити ряди вітчизняних пенсіонерів.

Нардеп Третьякова пояснила, чому в Україні потрібно підвищувати пенсійний вік За прогнозами, через два-три десятиліття близько половини 60-літніх українців не зможуть, через брак страхового стажу, вчасно піти на пенсію і будуть змушені працювати довше.

Разом з тим, українці на сьогодні — одна з найбільш старих націй Європи. Зараз кожен п'ятий житель нашої країни має вік від 60 років і вище. З плином часу цей процес буде лише посилюватися. Ми дедалі більше будемо ставати нацією літніх людей. При цьому ніхто нас не утримуватиме. Ми будемо змушені знайти вихід самі. Тому підвищення пенсійного віку неминуче.

Тим більше, що в Україні і так, за загальносвітовими масштабами, дуже рано йдуть на заслужений відпочинок. У більшості країн пенсійний вік набагато вищий. І навіть, незважаючи на те, що тривалість життя у нас нижча, ніж в Європі, ООН визнала, що в сьогоднішніх реаліях абсолютно "безпечно" можна підвищувати пенсійний вік до 65 років у будь-якій країні світу.

Share

Статьи по теме

Последние новости

В Абхазії затримали «героя ДНР»

Читать всю статью

Мы в соцсетях

Наши партнеры

Polysad.com - Комнатные цветы и растения, садовые цветы и названия.
CZM.ua - Клиника лечения наркозависимости - ЦЗМ Украина.
Alt-center.com - Наркологическая клиника "Альт-центр".