ПолiтДумка

«Насичений робочий день»: Кулеба анонсував вісім зустрічей у Брюсселі

15 ноября
09:44 2021

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба сьогодні перебуває з робочим візитом у Брюсселі, під час якого заплановано 8 зустрічей.

Як передає Укрінформ, про це Міністерство закордонних справ повідомляє у Фейсбуці.

Зазначається, що у програмі: переговори із керівництвом НАТО, зустріч з міністрами закордонних справ Молдови та Грузії у форматі Асоційованого тріо, участь у засіданні міністрів закордонних справ держав-членів ЄС та країн-учасниць Східного партнерства Європейського Союзу, зустріч із міністрами закордонних справ Німеччини та Франції.

«Сьогодні насичений робочий день у Брюсселі. Попереду — вісім переговорів: зустрічі з керівництвом НАТО, міністрами закордонних справ окремих країн ЄС, міністрами Асоційованого тріо та трьома міністрами Нормандського формату, а також засідання глав МЗС Євросоюзу та Східного партнерства, спілкування з журналістами», — повідомив Кулеба у Фейсбуці.

Він зазначив, що після успішного візиту української делегації до Вашингтона минулого тижня продовжує працювати над зміцненням безпеки України із європейськими партнерами.

«Безпекова ситуація вимагає такої кількості переговорів. Саме висока дипломатична активність допомогла знизити напругу навесні 2021 року. Безпека країни та громадян, протидія російській агресії, зміцнення відносин зі стратегічними партнерами — все це пріоритетні завдання Стратегії зовнішньополітичної діяльності України», — зазначив Кулеба.

За його словами, у Брюсселі також будуть говорити про подальший розвиток Східного партнерства напередодні саміту 15 грудня.

«У Брюсселі збереться повний склад міністрів Асоційованого тріо. Ми будемо наполягати на диференційованому підході ЄС до європейської інтеграції сусідів. Хто робить більше і прагне більшого, має отримувати більше», — зауважив міністр.

Із керівництвом НАТО Кулеба обговорюватиме «новий етап гібридної агресії РФ проти Європи».

«Росія продовжує дестабілізувати безпекову ситуацію вздовж нашого кордону, в Чорноморському регіоні та на тимчасово окупованих територіях Донбасу та Криму. Порушення режиму припинення вогню на Донбасі, переміщення військ, газовий шантаж, пропаганда, штучно створена міграційна криза в Білорусі — все це елементи нового етапу гібридної агресії РФ проти Європи. Ми працюємо з партнерами задля мінімізації ризиків і протидії загрозам з боку РФ», — наголосив він.

Наприкінці дня Кулеба проведе окремі переговори з міністрами закордонних справ Німеччини та Франції, аби активізувати роботу в Нормандському форматі.

«Росія гальмує переговорний процес, уникаючи зустрічей. Але ми наполягаємо на відновленні роботи Норманді без попередніх умов», — підкреслив він.

Як повідомляв Укрінформ, 14 жовтня Кулеба під час телефонної розмови з представником Європейського Союзу із закордонних справ та політики безпеки Жозепом Боррелем напередодні засідання Ради міністрів закордонних справ ЄС закликав Євросоюз ужити заходів задля стримування Росії від подальших агресивних дій.

Share

Статьи по теме

Последние новости

попит на електромобілі у липні серед українців зріс в 2,3 раза

Читать всю статью

Мы в соцсетях

Наши партнеры

Polysad.com - Комнатные цветы и растения, садовые цветы и названия.
CZM.ua - Клиника лечения наркозависимости - ЦЗМ Украина.
Alt-center.com - Наркологическая клиника "Альт-центр".
UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY