ПолiтДумка

НАТО вчитиметься в України протидії гібридним загрозам РФ — джерело а Альянсі

14 февраля
03:55 2025

У межах Центру спільного аналізу, навчання та освіти НАТО для України (JATEC ) Альянс планує вивчати уроки війни в Україні у контексті як бойових дій, так і гібридної агресії РФ.

Про це кореспонденту Укрінформу повідомило джерело у штаб-квартирі НАТО в кулуарах зустрічі міністрів оборони Альянсу 13 лютого.

На запитання про те, чи буде Альянс в рамках роботи JATEC враховувати досвід України у конвенційній війні проти РФ, а також протидії гібридній агресії, з урахуванням вже розпочатої Росією кампанії з дестабілізації європейських союзників шляхом підривного гібридного впливу, чиновник НАТО заявив: «Гібридні війни – важлива річ. В рамках JATEC ми вивчатимемо уроки, які стосуються військової справи, але й також на цивільні, гібридні елементи. Ми бачимо, що відбувається в Україні як на полі бою, так і в суспільстві. Також ми бачимо, що відбувається на території країн НАТО».

Чиновник підкреслив, що основним завданням JATEC є внесок у колективну безпеку та стримування.

Коментуючи розвиток ситуації на фронті в Україні, джерело визнало, що вона залишається складною: «Обидві сторони адаптуються, намагаючись знаходити шляхи протидії новим загрозам на полі бою». При цьому, на його думку, Росія продовжує зазнавати високих втрат та «не здатна продовжувати військові дії високої інтенсивності без значної допомоги з боку своїх союзників, таких як Північна Корея».

Читайте також: У НАТО застерігають, що гібридна атака РФ може призвести до «значних» втрат

У свою чергу, коментуючи роль NSATU (структура, створена в межах НАТО з метою посилення ролі Альянсу в координації міжнародної військової допомоги та підготовки персоналу й підрозділів Сил оборони України), чиновник зазначив, що характер її роботи не зміниться навіть у разі завершення гарячої фази війни.

Як повідомляв Укрінформ, 13 лютого у Брюсселі відбувається зустріч міністрів оборони НАТО. На засіданні Ради Україна-НАТО буде присутній міністр оборони Рустем Умєров.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/politdumkakiev/public_html/wp-content/themes/legatus-theme/includes/single/post-tags.php on line 5
Share

Статьи по теме

Последние новости

Отримати статус особи з інвалідністю тепер можна без заповнення паперових документів

Читать всю статью

Мы в соцсетях

Наши партнеры

UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY

EA-LOGISTIC: Международные грузоперевозки – всегда своевременно и надежно!