ПолiтДумка

НАЗК планує удосконалити реєстр звітності партій

08 мая
18:21 2023

Національне агентство з питань запобігання корупції планує вдосконалити реєстр звітності політичних партій POLITDATА.

Про це голова НАЗК Олександр Новіков сказав на зустрічі з головним виконавчим директором Міжнародної фундації виборчих систем (IFES) Ентоні Бенбері, передає Укрінформ із посилання на сайт НАЗК.

«Портал POLITDATA завдяки своїй інноваційності та інклюзивності дозволив зменшити навантаження на представників партій та забезпечити відкритість даних фінансової звітності політичних партій для громадськості. Ми вже ділимося досвідом з іншими країнами, які хочуть створити подібний інструмент, і можемо зробити його ще кращим. НАЗК вже має напрацювання, які дозволять вивести прозорість звітування політпартій на новий рівень”, – підкреслив Новіков.

За його словами, реєстр уже включає в себе інформацію про 136 партій та 3480 регіональних відділень. Він проводить автоматичну звірку з 18 державними реєстрами та базами даних.

«Ми акцентуємо увагу на цифровізації, адже вона є одним із напрямків ухваленої парламентом Антикорупційної стратегії та затвердженої урядом Програми (ДАП) з її виконання, що включає в себе впровадження і модернізацію 63 цифрових продуктів для підвищення прозорості та відкриття даних як основи для мінімізації корупційних ризиків у діяльності органів влади. Діджиталізація вплине і на прозорість політичної системи в Україні через відновлення фінансової звітності політичних партій. Без цього неможливо побудувати демократичну державу, так само, як перевірити, чи фінансує росія окремі політичні партії в Україні. Це є критично важливим в умовах війни”, – додав Новіков.

Читайте також: НАЗК виявило ознаки незаконного збагачення народної депутатки Шол

Він висловив сподівання, що парламент наблизиться до вирішення цього питання вже найближчим часом, оскільки «це є не тільки показником для довіри суспільства, а й для довіри наших міжнародних партнерів».

Своєю чергою президент IFES Ентоні Бенбері відзначив прогрес України у прозорості звітування партій після створення реєстру POLITDATA та підкреслив важливість відновлення звітування.

«Ще до повномасштабної війни НАЗК досягнуло значного прогресу у прозорості звітування партій завдяки електронному реєстру POLITDATA. Зараз же я вражений злагодженою роботою НАЗК та його керівництва в умовах воєнного стану, а також майбутніми планами НАЗК щодо трансформації боротьби з корупцією завдяки цифровізації», – сказав він.

НАЗК та IFES домовились про подальше посилення співпраці у сфері прозорості звітності політичних фінансів, діджиталізації антикорупційних процесів, а також напрямку просвіти як основного інструменту розбудови доброчесності та демократії.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/politdumkakiev/public_html/wp-content/themes/legatus-theme/includes/single/post-tags.php on line 5
Share

Статьи по теме

Последние новости

Томаш Соучек: Вратарь сборной Грузии стал лучшим игроком нашего матча

Читать всю статью

Мы в соцсетях

Наши партнеры

UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY

EA-LOGISTIC: Международные грузоперевозки – всегда своевременно и надежно!