ПолiтДумка

НБУ підвищив курс гривні перед виборами

Октябрь 23
17:29 2020

У п'ятницю, 23 жовтня, НБУ підвищив курс гривні на 0,87 копійок — до 28,27 грн/дол. Таким чином, американська валюта напередодні виборів практично не зрушила з місця, чого не скажеш про європейську валюту. Курс євро сьогодні впав на 12 копійок після зростання на три копійки в попередній банківський день. За останній тиждень євро подешевшав вперше.

У четвер, 22 жовтня, долар на міжбанку виріс на три копійки в покупці і в продажу. За тиждень — з 16 по 23 жовтня — гривня зміцніла по відношенню до долара на сім копійок.

Ще на початку тижня аналітики прогнозували, що до вихідних долар подорожчає в середньому до 28,3-28,5 грн/дол, а після виборів може підвищиться ще більше. Зазвичай восени гривня зміцнюється завдяки валютним надходженням в країну від експорту. Але експортери поки не поспішають продавати валюту, тому що на фоні коронавіруса продажі багатьох товарів знизилися. Крім того, банківський сектор в Україні поступово слабшає, а значить відбувається потенційний відтік коштів з рахунків фізичних осіб, що також не передбачає падіння курсу долара.

Ймовірно, влада намагається вселити людям позитивний настрій і переконати їх в стабільній фінансовій ситуації в країні, тому напередодні виборів стримує ріст валюти. Однак, що буде з понеділка, 26 жовтня, поки не відомо.

Раніше фінансові експерти розповіли українцям, в який час найкраще скуповувати іноземну валюту.

Share

Статьи по теме

Последние новости

    Xbox Series X начнут продавать на крупнейшем в мире игровом рынке только в 2021 году

Xbox Series X начнут продавать на крупнейшем в мире игровом рынке только в 2021 году

Читать всю статью

Мы в соцсетях