ПолiтДумка

Не слід зображувати Грузію в інформпросторі як проросійську, це не відповідає дійсності — експерт

26 октября
22:43 2024

Деякі українські експерти безпідставно зображують сучасну Грузію як проросійську країну, насправді проросійською є правляча політична еліта, а грузинське суспільство переважно обстоює абсолютно протилежну позицію.

Таку думку висловив магістр зовнішньої політики, докторант Інституту політичних і етнонаціональних досліджень НАН України, кандидат філософських наук Андрій Бузаров під час виступу на круглому столі «Парламентські вибори в Грузії 2024», організованому грузинсько-українським культурно-мистецьким центром, повідомляє кореспондент Укрінформ.

«На мою думку, нам слід звернути увагу на деякі аспекти в інформаційній сфері. Я, на жаль, спостерігаю, що деякі експерти в Україні зображують Грузію як проросійську країну, що не відповідає дійсності. В інформаційному просторі треба розставити чіткі акценти: є правляча політична еліта, яка займає відверто проросійські позиції, і є суспільство, яке відстоює абсолютно протилежну позицію. Це треба враховувати», — сказав Бузаров.

За його словами, парадокс Грузії полягає в тому, що в країні «політики проросійські, а суспільство проукраїнське і проєвропейське». 

«Вони поки що співіснують, але рано чи пізно це зміниться», — спрогнозував експерт.

Читайте також: Вибори у Грузії: за даними екзитполів, перемагають опозиція й правляча партія

Він зазначив, що місце розташування Грузії таке ж важливе для геополітики, регіональної політики і торгівлі, як і в України, тож країни, які претендують на статус імперії, завжди намагаються боротися за вплив на Україну і на Грузію. 

«Саме з дій Росії в Грузії у 2008 році почались її спроби переглянути світовий порядок, що їй не вдається, на мою думку», — зауважив Бузаров.

За його словами, геополітична складова у відносинах між Україною і Грузією важлива, але існують також особисті відносини між грузинами та українцями, які є запорукою довготривалої співпраці.

Читайте також: Особливістю виборів у Грузії стало питання обрання зовнішньополітичного вектора країни — дипломат

«На мою думку, Росія стратегічно програла і Грузію, і Україну, але вона цього не хоче визнавати і використовує військову силу проти України і політичний підкуп і тиск на Грузію. Розуміючи, що грузинське суспільство вже виходить з-під контролю, вони (росіяни — ред.) хочуть використати маніпуляції, вплив і силу для створення штучних конфліктів. На мій погляд, досвід консолідації для протидії цьому вже існує… Тому, мені здається, що стратегічно ми виграли, і рано чи пізно наші вороги це визнають», — резюмував експерт. 

Як повідомляв Укрінформ, у суботу, 26 жовтня, у Грузії відбулись парламентські вибори. Виборчі дільниці відкрилися о 08:00 за місцевим часом на всій території країни, окрім окупованих Абхазії та Цхінвальського регіону. За депутатські мандати змагалися 18 політичних партій. Щоб потрапити до парламенту, партії мають подолати п’ятивідсотковий бар’єр. Ці вибори називають історичними, оскільки їх результати можуть визначити майбутнє країни — або інтеграцію Грузії в ЄС, або зближення із Росією.

Перше фото: Mariam Nikuradze


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/politdumkakiev/public_html/wp-content/themes/legatus-theme/includes/single/post-tags.php on line 5
Share

Статьи по теме

Последние новости

Китайська компанія продала два квитки на 12-хвилинну подорож у космос

Читать всю статью

Мы в соцсетях

Наши партнеры

UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY

EA-LOGISTIC: Международные грузоперевозки – всегда своевременно и надежно!