ПолiтДумка

Німеччина про Саміт миру: Важлива участь країн, які не надають активної підтримки Україні

17 мая
15:12 2024

Успішність червневого Саміту миру великою мірою залежатиме від того, наскільки широкою буде присутність на ньому держав, які не є активними прихильниками України.

Про це заявив на брифінгу в п’ятницю речник федерального уряду Німеччини Штеффен Гебештрайт, передає кореспондент Укрінформу.

«Звісно, що чим більше буде в Швейцарії представлено країн, які не належать до кола близьких партнерів України, тим більш успішними будуть перспективи», — сказав Гебештрайт.

Він повторив слова канцлера Олафа Шольца, що це, очевидно, буде лише перша конференція перед низкою подальших, які будуть потрібні, тож не варто розраховувати, що в Швейцарії буде конкретно підготовлено мирний план для України.

При цьому радник зауважив, що Україна активно пропагує свій план з 10 пунктів, представлений восени 2022 року, що є свідченням того, наскільки Київ зацікавлений у встановленні миру.

Говорячи про перспективи присутності на саміті Китаю, Гебештрайт зазначив, що щодо участі КНР і інших, хто її ще не підтвердив, то про це може стати відомо за «24-48 годин до початку конференції».

Він також нагадав, що під час візиту канцлера Шольца до КНР минулого місяця Китай показав зацікавленість в тому, «щоби цей конфлікт завершився», а також, що територіальна цілісність України «має бути врахована». Якщо взяти мирний план Китаю від 2023 року, то там також йдеться про цей основоположний принцип, додав речник уряду ФРН.

Гебештрайт наголосив і на тому, що Шольц і голова КНР Сі Цзіньпін погодилися по 4 пунктам: використання ядерної зброї має залишатися табу; не повинно відбуватися обстрілів ЗАЕС і інших атомних станцій; зерновий експорт є вкрай важливим; зрештою має відбутися обмін полоненими між Україною і Росією.

Читайте також: Президентка Швейцарії сподівається, що Саміт миру допоможе зупинити війну в Україні

«Ці пункти, з якими погоджується і Китай, мають стати предметом обговорення також і в Швейцарії на конференції всередині червня», — зауважив речник.

Він торкнувся і візиту в Пекін Володимира Путіна.

«Те, що Путін вибрав Китай як першу країну, яку відвідує після вступу на 5 президентський строк, показує, яке значення він надає цій державі. І це показує, що Китай має вплив на Росію… Слово Китаю абсолютно очевидно має вагу в Росії», — сказав Гебештрайт.

Нагадаємо, Саміт миру має пройти в Швейцарії 15-16 червня. Президентка країни Віола Амгерд, яка перебуває цими днями в Берліні з візитом, поінформувала, що свою участь підтвердили вже близько 50 голів держав і урядів, серед них канцлер ФРН.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/politdumkakiev/public_html/wp-content/themes/legatus-theme/includes/single/post-tags.php on line 5
Share

Статьи по теме

Последние новости

Єрмак нагадав про умови, за яких війна може завершитися наступного року

Читать всю статью

Мы в соцсетях

Наши партнеры

UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY

EA-LOGISTIC: Международные грузоперевозки – всегда своевременно и надежно!