ПолiтДумка

Німеччина розробляє кризовий план для своїх громадян в Україні

24 января
18:53 2022

Міністерство закордонних справ Німеччини розробляє кризовий план для співробітників посольства в Україні та інших громадян ФРН.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє DW.

Наразі міністерство не бачить необхідності в організації масштабної операції з вивезення співробітників посольства та громадян Німеччини на батьківщину, заявила міністр закордонних справ Німеччини Анналена Бербок.

За її словами, чергове обговорення кризового плану підтримки громадян ФРН в Україні заплановане на 24 січня. Зустрічі на цю тему проводяться регулярно, зазначила дипломат.

Читайте також: «Позиція незмінна»: у Німеччині пояснили, чому не постачатимуть зброю Україні

При цьому вона застерегла від передчасної паніки. «Ми перебуваємо в ситуації, коли МЗС ФРН та (німецькі. — ред.) компанії працюють в ситуації, коли на перший план ставиться підтримка України, зокрема економічна. Тому підготовка (до можливої ​​ескалації конфлікту. — ред.) не має бути використана для створення невпевненості щодо інвестицій в Україну», — наголосила Бербок.

Тим часом представник МЗС ФРН повідомив у Берліні, що члени родин німецьких дипломатів можуть добровільно залишати Україну, це також стосується членів родин персоналу, який працює в таких організаціях, як Гете-інститут або Товариство міжнародного співробітництва (GIZ). Витрати на їх повернення додому візьмуть або МЗС ФРН, або їхні працедавці.

Читайте також: ЄС не планує евакуації своїх дипломатів з України — Боррель

Як повідомляв Укрінформ, Державний департамент США 24 січня дав дозвіл на добровільний («санкціонований») від’їзд державних службовців з посольства в Україні та наказав виїхати членам їхніх родин.

У Міністерстві закордонних справ назвали такий крок американської сторони «передчасним та проявом надмірної перестороги».

Фото: dpa

Share

Статьи по теме

Последние новости

в Україні загинув племінник заступника Шойгу

Читать всю статью

Мы в соцсетях

Наши партнеры

Polysad.com - Комнатные цветы и растения, садовые цветы и названия.
CZM.ua - Клиника лечения наркозависимости - ЦЗМ Украина.
Alt-center.com - Наркологическая клиника "Альт-центр".
UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY