ПолiтДумка

Норми Римського статуту впровадять в українське законодавство – депутат

24 сентября
14:31 2022

Україна послідовно втілює заходи для посилення співпраці з Міжнародним кримінальним судом.

Про це повідомив голова Комітету Верховної Ради з питань правоохоронної діяльності Сергій Іонушас під час політико-дипломатичної панелі «Сила міжнародного правосуддя. Діалоги дипломатів і юристів», передає Укрінформ.

«Є законопроєкт № 7290, який імплементує норми Римського статуту, певні дефініції щодо складу злочину, які містяться у статуті. Законопроєкт знаходиться на розгляді в нашому комітеті. Його внесено Кабінетом Міністрів, він розроблявся Міністерством юстиції. Ми отримали позицію наших партнерів стосовно цього, чекаємо на позицію Офісу генерального прокурора», — сказав він.

Депутат підкреслив, що притягнення до відповідальності в межах проваджень МКС не лише висвітлить події, що відбувалися, зокрема, в Бучі й Ізюмі, а й матиме превентивний ефект для «частково мобілізованих» у росії.

Читайте також: Трибунал для керівників рф має судити і пропагандистів та релігійних лідерів — голова комітету ВР

«Оці люди будуть розуміти, що за злочини є покарання й на міжнародному рівні», — наголосив він.

Водночас Іонушас зазначив, що Україна послідовно поглиблює співпрацю з МКС. За його словами, це, зокрема, відображається в одностайному голосуванні за законодавчі акти, спрямовані на створення інструментів у Кримінальному процесуальному кодексі задля співпраці правоохоронних органів України та МКС.

«6 вересня одноголосно підтримали законопроєкт, що вдосконалює процес співпраці Офісу генерального прокурора з МКС. Відповідно до нього, надається можливість працювати не лише Каріму Хану, а й команді МКС при розслідуванні злочинів за погодженням генпрокурора», — підкреслив він.

Читайте також: Воєнні злочини в Україні: дипломат назвав три варіанти створення трибуналу над рф

За його словами, рф скоїла в Україні понад 34 тисячі злочинів, і держава зацікавлена в залученні міжнародних експертів до їх фіксації через «нестачу рук».

«У нас скоюється така шалена кількість злочинів, що наша правоохоронна система іноді не в змозі вчинити всі процесуальні дії сьогодні, тому що завтра докази можуть зникнути. Тому комітет думає над тим, як залучати до роботи міжнародних експертів, слідчих, щоб вони допомагали фіксувати злочини», — додав депутат.

Водночас голова Комітету ВР із зовнішньої політики Олександр Мережко зауважив, що Верховна Рада двічі надавала згоду на юрисдикцію МКС, «але з точки зору послідовності Статут треба ратифікувати якнайскоріше, тим більше про нього згадується навіть у Конституції, і Україна взяла зобов’язання його ратифікувати, зокрема і в контексті євроінтеграційних процесів».

Читайте також: Наразі жодна держава не може судити путіна – посол з особливих доручень МЗС

У заході взяли участь голова Касаційного кримінального суду Станіслав Кравченко, голова Комітету Верховної Ради з питань зовнішньої політики Олександр Мережко, голова Комітету Верховної Ради з питань правоохоронної діяльності, очолює Комісію з питань правової реформи при Президентові України Сергій Іонушас, народний депутат Сергій Власенко, член президентської Робочої групи з опрацювання питання створення спеціального міжнародного трибуналу щодо злочину агресії проти України Олег Гавриш, керівник секретаріату Офісу уповноваженого з прав людини Роман Романюк, виконавчий директор Міжнародної асоціації адвокатів Марк Елліс, ексзаступник головного прокурора у трибуналі щодо колишньої Югославії Девід Толберт, модератор заходу Марина Ставнійчук, ексчленкиня Венеційської комісії.

Як повідомлялося, Україна підписала Римський статут, який лежить в основі діяльності Міжнародного кримінального суду, 20 січня 2000 року, але так і не ратифікувала його. Статут передбачає можливість, що й без ратифікації держава може визнати юрисдикцію суду в певних справах, подавши про це належну заяву. Відтак Україна визнала його юрисдикцію з двох питань двома заявами Міністерства закордонних справ, поданими 17 квітня 2014 року щодо справ Майдану і 8 вересня 2015 року щодо злочинів проти людяності і воєнних злочинів, вчинених на її території.

Фото: conference.askpr.org


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/politdumkakiev/public_html/wp-content/themes/legatus-theme/includes/single/post-tags.php on line 5
Share

Статьи по теме

Последние новости

Защитник Арсенала Бен Уайт пропустит несколько месяцев после операции на колене

Читать всю статью

Мы в соцсетях

Наши партнеры

UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY

EA-LOGISTIC: Международные грузоперевозки – всегда своевременно и надежно!