ПолiтДумка

Нова концепція НАТО підтверджує політику відкритих дверей для України

29 июня
18:38 2022

У новій концепції НАТО підтверджується рішення Бухарестського саміту 2008 року та всі наступні рішення щодо Грузії та України.

Як передає Укрінформ, про це йдеться у Стратегічній концепції НАТО, затвердженій на саміті у Мадриді.

«Ми продовжимо розвивати наше партнерство з Боснією і Герцеговиною, Грузією та Україною для просування наших спільних інтересів у євроатлантичному мирі, стабільності та безпеці. Ми підтверджуємо рішення, ухвалене на Бухарестському саміті 2008 року, і всі наступні рішення щодо Грузії та України», — йдеться у концепції.

Читайте також: НАТО надаватиме Україні допомогу так довго, як це буде необхідно – Столтенберг

Підтверджено також політику відкритих дверей НАТО відповідно до статті 10 Північноатлантичного договору. «Наші двері залишаються відкритими для всіх європейських демократій, які поділяють цінності нашого Альянсу, які бажають і здатні взяти на себе відповідальність і зобов’язання членства і членство яких сприяє нашій спільній безпеці. Рішення про членство приймаються союзниками по НАТО, і жодна третя сторона не має права голосу в цьому процесі», — йдеться у документі.

У концепції також зазначається, що сильна та незалежна Україна є «критично важливою для стабільності євроатлантичного простору».

Читайте також: Маєте знайти для України місце у безпековому просторі – виступ Зеленського на саміті НАТО

Під час Бухарестського саміту 2008 року лідери держав та урядів країн НАТО ухвалили політичне рішення, що Україна і Грузія будуть членами НАТО, і етапом на цьому шляху має стати виконання ПДЧ.

Питання щодо членства України в НАТО стало предметом активного громадського обговорення на тлі агресивної політики та риторики російської федерації щодо України та значної концентрації російських військ на кордонах з Україною та на тимчасово окупованих територіях.

Зокрема, одним із головних пунктів ультиматуму, який висувала росія перед вторгненням в Україну 24 лютого, була публічна відмова НАТО від рішень Бухарестського саміту щодо майбутнього членства України та Грузії, а також письмові гарантії щодо непоширення Альянсу далі на схід та на колишні країни СРСР.

Читайте також: Представник НАТО: Ми все ще бачимо Україну членом Альянсу у майбутньому

Як повідомлялося, 28-30 червня у Мадриді відбувається саміт НАТО. Глави держав та урядів розглядають шляхи посилення політики стримування й оборони, розвитку оборонних спроможностей Альянсу у новій безпековій ситуації, що склалася після неспровокованого вторгнення росії в Україну.

У середу глави держав та урядів НАТО затвердили нову Стратегічну концепцію Альянсу.

Share

Статьи по теме

Последние новости

У столиці триває падіння цін на бензин, автогаз і дизель

Читать всю статью

Мы в соцсетях

Наши партнеры

Polysad.com - Комнатные цветы и растения, садовые цветы и названия.
CZM.ua - Клиника лечения наркозависимости - ЦЗМ Украина.
Alt-center.com - Наркологическая клиника "Альт-центр".
UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY